Klasyfikacja medalowa HMŚ. Które miejsce zajęli Biało-Czerwoni?

Pia Skrzyszowska i Ewa Swoboda medalistkami lekkoatletycznych MŚ w Glasgow.

Za nami weekendowe starcia w ramach lekkoatletycznych halowych mistrzostwach świata w Glasgow. Polskę reprezentowała 24-osobowa kadra, której udało się wywalczyć dwa krążki - srebrny i brązowy. Zobacz, które miejsce Polacy zajęli w klasyfikacji medalowej.

Na tegorocznych mistrzostwach świata radość polskim kibicom przyniosły dwie reprezentantki Polski. W sobotę w biegu na 60 metrów wystąpiła Ewa Swoboda. Sprinterka w eliminacjach pobiegła 7,02. W półfinale przebiła ten wynik i ustaliła nowy rekord Polski - 6,98.

W finale z czasem 6,98  zwyciężyła Julien Alfred. Swoboda była wolniejsza o 0,02 sekundy. Trzecia linię mety przekroczyła Zaynab Dosso - 7,05. Dla reprezentantki Polski jest to pierwszy medal w halowych MŚ. Dwa lata temu w Belgradzie była czwarta.

Z drugiego krążka mogliśmy się cieszyć dzięki Pii Skrzyszowskiej. W biegu na 60 metrów przez płotki Polka osiągnęła czas 7,79, co dało jej trzecie miejsce w rywalizacji. Zwyciężczyni tej konkurencji - reprezentantka Bahamów Devynne Charlton pobiła w tym biegu swój własny rekord świata, który od niedzieli wynosi już 7,65.

Reprezentacja Polski z dwoma krążkami na koncie zajęła ex aequo 18. miejsce z kadrą Francji. Najwięcej medali zdobyła reprezentacja Stanów Zjednoczonych - 6 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych. Na podium znaleźli się również Belgowie i Nowozelandczycy.