Ewa Swoboda srebrną medalistką HMŚ 2024!

Ewa Swoboda sięgnęła po srebrny medal HMŚ 2024 w Glasgow w biegu na 60 metrów. Polka przegrała tylko z Julien Alfred.

Polka świetnie spisywała się jeszcze przed finałem. W eliminacjach pobiegła 7,02, a w półfinale jeszcze przebiła ten wynik. Czas 6,98, jaki osiągnęła, to nowy rekord Polski. Nic dziwnego, że fani liczyli na jej kolejny popis w najważniejszym biegu.

W finale triumfowała Alfred, która osiągnęła czas 6,98. Swoboda była wolniejsza o 0,02 sekundy. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Włoch Zaynab Dosso - 7,05.

To pierwszy medal 26-letniej polskiej sprinterki w halowych MŚ. Dwa lata wcześniej w Belgradzie zajęła czwarte miejsce. To jednocześnie premierowy krążek polskiej ekipy w Glasgow.

Magdalena Stefanowicz odpadła w półfinale.