Perugia bliżej półfinału! Ważne zwycięstwo Semeniuka i spółki

Perugia bliżej półfinału! Ważne zwycięstwo Semeniuka i spółki
fot. FIVB
Siatkarze Sir Susa Vim Perugia

Sir Susa Vim Perugia wygrała z Rana Verona 3:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym włoskiej SuperLegi. Zespół Semeniuka nie dał szans rywalom, a jedną z głównych ról odegrali właśnie Polak.

Choć nie byli faworytami, to goście zdecydowanie lepiej otworzyli to spotkanie. Już na początku pierwszej partii wypracowali sobie cztery "oczka" przewagi (3:7). Perugia szybko się jednak opamiętała i po chwili na tablicy widniał już remis (10:10). Od tego czasu gra zaczęła być bardzo zacięta. Pod koniec oba zespoły zaczęły "falować". Przy stanie 23:23 u gospodarzy nastąpił zastój. Wykorzystali to zawodnicy Verony, którzy po chwili mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co za forma reprezentanta Polski! Sam zdobył 34 punkty

 

Do drugiego seta siatkarze Perugii przystąpili wyraźnie podminowani. Od samego początku docisnęli rywali na tyle, że ci niewiele mieli do powiedzenia (9:3). Później dla zespołu prowadzonego przez Radostina Stojczewa było już tylko gorzej. Zostali zupełnie zdominowani i najpewniej woleliby zapomnieć o tej partii.

 

O tym, że to spotkanie jest prawdziwym rollercoasterem świadczy fakt, że kolejna partia to kolejny, zupełnie inny od wcześniejszych, start. Tym razem przez kilkanaście minut trwała wymiana ciosów i nikt nie mógł zbudować choćby najmniejszej przewagi. Później za sprawą świetnej dyspozycji Flavio gospodarze wyszli na prowadzenie (14:11), którego nie oddali już do końca. Po kolejnym kwadransie stało się jasne, że to oni muszą postawić w tym spotkaniu jeszcze tylko jeden krok.

 

I postawili. W czwartej partii, podobnie jak w drugiej, pokazali, dlaczego są jedną z najlepszych drużyn w całej SuperLedze. Niemal od razu zaczęli budować przewagę (9:6), którą sukcesywnie powiększali. Goście chyba stracili już wiarę w zwycięstwo i nie mieli argumentów, by przeciwstawić się sile rażenia Perugii. Ta z kolei dobiła rywala i mogła cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym ćwierćfinale.

 

W meczu zagrało dwóch reprezentantów Polski - Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk. Świetny występ zanotował ten drugi. Był najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu. Zdobył 24 punkty.

 

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w Weronie 10 marca.

 

Sir Susa Vim Perugia - Rana Verona 3:1 (23:25, 25:16, 25:21, 25:19)

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Egipt. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie