Ósme miejsce Polaka w Winterbergu

Oskar Kwiatkowski zajął ósme miejsce w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie równoległym w niemieckim Winterbergu. Pozostali Polacy odpadli w eliminacjach. Zwyciężyli Koreańczyk Lee Sangho oraz Czeszka Ester Ledecka.

Kwiatkowski był bardzo bliski awansu do półfinału. W pierwszym przejeździe wyprzedził Słoweńca Roka Marguca o 0,21 s, ale w drugim rywal odrobił straty i łącznie był szybszy tylko o 0,01 s.

Jak przypomniał Polski Związek Narciarski na platformie X, to drugi najlepszy wynik Kwiatkowskiego w karierze w tej konkurencji. 27-letni zawodnik z Zakopanego specjalizuje się w slalomie gigancie równoległym, w którym w ubiegłym roku w gruzińskim Bakuriani zdobył tytuł mistrza świata.

Michał Nowaczyk zajął w Winterbergu 28. miejsce. Eliminacji nie przebrnęły też Maria Bukowska-Chyc (20.) i Weronika Dawidek (22.).

W finałach Lee Sangho wyprzedził o 0,24 s Austriaka Andreasa Prommeggera, a Ledecka okazała się szybsza o 0,66 od Austriaczki Sabine Schoeffmann.

Były to ostatnie indywidualne zawody PŚ w sezonie 2023/24. W niedzielę w Winterbergu odbędzie się drużynowy slalom równoległy.

W klasyfikacji generalnej PŚ triumfowali Austriak Benjamin Karl oraz Niemka Ramona Hofmeister. Kwiatkowski zajął 17. miejsce w generalnej, 15. w gigantowej oraz 23. w slalomowej.