Porażka reprezentacji Polski w ostatnim meczu przed MŚ

Przygotowująca się do hokejowych mistrzostw świata Elity reprezentacja Polski przegrała z Danią.

Przygotowująca się do hokejowych mistrzostw świata Elity reprezentacja Polski przegrała z Danią 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) w towarzyskim meczu rozegranym w Sosnowcu. Dla Biało-Czerwonych był to ostatni sparing przed MŚ. Transmisje meczów mistrzostw świata na sportowych antenach Polsatu.

Był to ósmy mecz kontrolny zespołu trenera Roberta Kalabera przed majowymi MŚ w Czechach. Wcześniej w Krynicy-Zdroju Polacy dwa razy pokonali Węgrów 5:2 i 6:2, potem w Bytomiu przegrali ze Słowenią 0:2 i 1:3, następnie na wyjeździe ulegli Wielkiej Brytanii 1:3 i 1:2 po rzutach karnych, a w miniony piątek w Żylinie przegrali ze Słowacją 1:6.

W pierwszej tercji zdecydowanie bliżej zdobycia gola byli goście, ale bardzo dobrze w kilku groźnych sytuacjach interweniował polski bramkarz David Zabolotny.

Druga odsłona przyniosła sporo dobrych akcji ofensywnych. Sytuacji sam na sam z duńskim golkiperem nie wykorzystał Bartosz Fraszko.

Goście bezskutecznie oblegali polską bramkę podczas gry w przewadze, ale tuż po wyrównaniu sił zasłonięty Zabolotny skapitulował. Do oceny sytuacji potrzebna była analiza wideo, ostatecznie po 40 minutach Duńczycy prowadzili 1:0.

Już 37 sekund po przerwie krążek znów wpadł do bramki biało-czerwonych po uderzeniu Mikkela Aagaarda spod niebieskiej linii. Szybko odpowiedział na to Fraszko, trafiając z bliska. Chwilę potem po silnym uderzeniu Filipa Komorskiego rywali uratował słupek.

Zachęceni golem gospodarze atakowali, ale przeżywali też trudne chwile, kiedy musieli grać w podwójnym osłabieniu. Wykorzystali to przeciwnicy i Oskar Fisker Molgaard z ostrego kąta podwyższył prowadzenie.

W końcówce – przy grze w przewadze – trener Kalaber wycofał bramkarza. Niczego to nie zmieniło, Polacy w ostatnim teście przed MŚ przegrali 1:3.

Po meczu rozegrano jeszcze serię rzutów karnych, wygranych przez Polaków 3:2. Autorem decydującego gola był Alan Łyszczarczyk.

MŚ Elity, w których biało-czerwoni wystąpią po raz pierwszy od 2002 roku, odbędą się w Czechach od 10 do 26 maja. Polacy swoje mecze grupy B rozegrają w Ostrawie, a ich rywalami będą: Łotwa, Szwecja, Francja, Słowacja, USA, Niemcy i Kazachstan. Transmisje meczów MŚ na sportowych antenach Polsatu.

Polska - Dania 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Bramki: Bartosz Fraszko 43 - Alexander True 38, Mikkel Aagaard 41, Oskar Fisker Molgaard 54

Kary: Polska - 6 minut; Dania – 4 minuty.