Znamy rywalkę Igi Świątek w Indian Wells! Kim jest Linda Noskova?

Iga Świątek

Rozstawiona z numerem 26. Linda Noskova będzie rywalką Igi Świątek w trzeciej rundzie turnieju WTA rangi 1000 w kalifornijskim Indian Wells. Czeska tenisistka pokonała w piątek Włoszkę Camilę Giorgi 6:3, 7:5.

Wcześniej tego dnia Iga Świątek wygrała z Amerykanką Danielle Collins 6:3, 6:0. Świątek z Collins grała już osiem razy (ma siedem zwycięstw), a poprzednio w drugiej rundzie tegorocznego Australian Open.

Los sprawił, że polską liderkę listy światowej w Kalifornii czeka powtórka sprzed dwóch miesięcy z Melbourne, gdzie po wygranej z Collins trafiła na... Noskovą. 19-letnia Czeszka w Australii sprawiła sensację i wyeliminowała Świątek w trzech setach, a później dotarła do pierwszego w karierze ćwierćfinału Wielkiego Szlema.

W niedzielę dojdzie do trzeciego pojedynku podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego z Noskovą, gdyż po raz pierwszy spotkały się w ubiegłym roku w ćwierćfinale imprezy WTA w Warszawie i 22-letnia raszynianka zwyciężyła gładko w dwóch setach.

W pierwszej rundzie w Indian Wells odpadły Magdalena Fręch i Magda Linette.

Kto będzie rywalką Igi Świątek w trzeciej rundzie turnieju Indian Wells? Kiedy gra Iga Świątek?

Rywalką Igi Świątek w trzeciej rundzie turnieju WTA rangi 1000 w kalifornijskim Indian Wells będzie rozstawiona z numerem 26. Linda Noskova. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 10 marca. Nieznana jest jeszcze dokładna godzina meczu.