Polki bez sukcesu w Soldier Hollow. Najlepsza była Francuzka

Natalia Sidorowicz

Natalia Sidorowicz była 29., Joanna Jakieła 38., Kamila Żuk 41., a Anna Mąka 54. w sprincie na 7,5 km podczas biathlonowych zawodów Pucharu Świata w amerykańskim Soldier Hollow. Triumfowała Francuzka Justine Braisez-Bouchet. Drugie miejsce zajęła Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold.

Braisez-Bouchet popełniła jeden błąd na strzelnicy i wygrała czasem 20.42,7. Tandrevold straciła do zwyciężczyni 13,4 sekundy. Na trzeciej pozycji ze stratą 19,2 s uplasowała się Francuzka Lou Jeanmonnot.

Najlepsza z Polek Sidorowicz pokonała jedną karną rundę i przebiegła trasę o 2.13,9 wolniej od Braisez-Bouchet. Jakieła miała stratę 2.37,6, Żuk - 2.42,4, a Mąka - 3.12,6.

Rywalizacja biathlonistek w Soldier Hollow potrwa do niedzieli. W sobotę kobiety występują w sztafecie 4x6 km, a w niedzielę odbędzie się bieg pościgowy na 10 km.