Siatkarska dominacja! Asseco Resovia o krok od zdobycia Pucharu CEV

Asseco Resovia wygrała w pierwszym meczu finału CEV Cup 2024.

Siatkarze SVG Luneburg przegrali z Asseco Resovią 0:3 w pierwszym meczu finału Pucharu CEV. Polski klub dominował w dwóch pierwszych setach, wygrał też trzecią, bardziej wyrównaną partię. Wywalczył solidną zaliczkę przed rewanżem, który zostanie rozegrany 19 marca w Rzeszowie. Z powodów osobistych w rzeszowskiej ekipie nie mógł wystąpić Stephen Boyer.

Siatkarze Asseco Resovii rozpoczęli mecz od dobrej gry blokiem (1:3), a w kolejnych akcjach utrzymywali szybko wypracowaną przewagę (6:11, 9:15 – gdy asa posłał Yacine Louati). Drużyna z Rzeszowa była skuteczniejsza w ataku, popełniała mniej błędów i pewnie zmierzała po wygraną (12:19). W ostatniej akcji seta Torey DeFalco zaatakował w boczną linię (16:25).

Drugą odsłonę rzeszowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia – po dwóch asach DeFalco było 2:6. Gospodarze podjęli walkę, zmniejszyli straty (11:13), w odpowiedzi poszła jednak punktowa seria rzeszowian, a w polu serwisowym znów błysnął DeFalco (11:18). Po niej przyjezdni kontrolowali sytuację w końcówce seta, a wynik na 17:25 ustalił skutecznym atakiem Jakub Bucki.

Gospodarze się nie poddali i udanie zainaugurowali kolejną partię (6:3). Drużyna z Rzeszowa złapała kontakt po asie Fabiana Drzyzgi (8:7), po punktowym bloku wyrównała (11:11), a później kolejnego asa dołożył DeFalco (12:13). W końcówce Asseco Resovia uzyskała trzy oczka zaliczki (17:20). Jakub Kochanowski blokując atak rywali, wywalczył piłkę meczową (20:24), a atak Buckiego po bloku zakończył mecz (21:25).

Skrót meczu SVG Luneburg - Asseco Resovia:

Najwięcej punktów: Erik Rohrs (8) – SVG Luneburg; Torey DeFalco (16), Jakub Kochanowski (11), Jakub Bucki (10), Karol Kłos (9) – Asseco Resovia. Siatkarze z Rzeszowa byli skuteczniejsi w ataku (41%–53%), lepiej punktowali blokiem (4–9, 6 punktów Kochanowski), zagrywką (3–6, 5 asów DeFalco) i popełnili mniej błędów. MVP: Fabian Drzyzga.

SVG Luneburg – Asseco Resovia 0:3 (16:25, 17:25, 21:25)

SVG Luneburg: Joscha Kunstmann, Maxwell Elgert, Jesse Elser, Matthew Knigge, Xander Ketrzynski, Erik Röhrs – Gage Worsley (libero) oraz Yann Böhme, Hannes Gerken, Theo Mohwinkel. Trener: Stefan Hübner.
Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Yacine Louati, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki, Torey DeFalco, Karol Kłos – Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kozub, Klemen Cebulj. Trener: Giampaolo Medei.