Z PlusLigi przeniesie się do Japonii. To już ponoć przesądzone

Siatkówka
Z PlusLigi przeniesie się do Japonii. To już ponoć przesądzone
fot. PAP/Michał Meissner
Javier Weber po obecnym sezonie ma odejść z Indykpolu AZS-u Olsztyn do japońskiego JT Thunders Hiroszima

Jest już pewne, że w przyszłym sezonie Javier Weber będzie trenerem japońskiej drużyny JT Thunders Hiroszima - podaje na swoim blogu w serwisie "O Tempo" brazylijski dziennikarz Bruno Voloch. Argentyński szkoleniowiec od ponad dwóch lat prowadzi Indykpol AZS Olsztyn.

Z informacji cenionego w siatkarskim środowisku dziennikarza wynika, że Weber podpisał już kontrakt z klubem z V. League. "Jego dobra praca w Europie, w połączeniu ze znakomitą postawą w roli asystenta selekcjonera reprezentacji Stanów Zjednoczonych, przyciągnęły uwagę Japończyków" - pisze Voloch.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co za słowa o Asseco Resovii! Legenda reprezentacji Niemiec pod wielkim wrażeniem

 

Do ekipy z Hiroszimy, którą obecnie prowadzi inny Argentyńczyk, były selekcjoner reprezentacji Polski Raul Lozano, ma trafić także brazylijski atakujący Felipe Roque, obecnie gracz Farma Conde/Volei Sao Jose dos Campos.

 

58-letni Weber to były znakomity rozgrywający, wielokrotny reprezentant swojego kraju i brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Seulu (1988). W swojej pracy trenerskiej pokazuje, że nie boi się nowych wyzwań. Poza Argentyną i Polską, pracował też w Brazylii, Grecji i Rosji.

 

Zespół z Olsztyna Weber objął w grudniu 2021 roku. Swój pierwszy sezon w Pluslidze (2021/2022) zakończył na szóstym miejscu. W kolejnym jego zespół był ósmy. Z kolei w trwających rozgrywkach, po 25 z 30 kolejek fazy zasadniczej, Indykpol AZS zajmuje ósmą pozycję (11 zwycięstw, 14 porażek).

 

JT Thunders poprzedni sezon V. League zakończyli na siódmej pozycji. Teraz, po 34 kolejkach, są na czwartym miejscu (22 zwycięstwa, 12 porażek). Liderem zespołu jest reprezentant USA, Aaron Russell.

Grzegorz Wojnarowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie