Indian Wells: Iga Świątek - Marta Kostiuk. Relacja live i wynik na żywo

Karolina PotrykusTenis

Iga Świątek - Marta Kostiuk, czyli czas na walkę o finał turnieju WTA w Indian Wells. Relacja live i wynik na żywo meczu Świątek - Kostiuk na Polsatsport.pl.

W ćwierćfinale polska tenisistka wygrała po kreczu Caroline Wozniacki w drugim secie. Choć Świątek początkowo miała problemy, w końcówce okazała się zdecydowanie lepsza. W przerwie między setami Dunka potrzebowała pomocy przy opatrywaniu stopy. Na jej twarzy widać było ból. Niedługo po tym Wozniacki musiała poddać mecz.

Kostiuk swoje poprzednie spotkanie miała szansę wygrać w "godzinę z prysznicem". 6:0 w pierwszym secie i 3:0 w drugim nie zapowiadały powrotu rywalizującej z nią Anastazji Potapowej do gry. Rosjanka zdołała jednak wydobyć z siebie skrywane pokłady energii i doprowadziła do stanu 5:5. Później jednak lepsza okazała się Ukrainka, która ostatecznie wywalczyła awans do półfinału.

Do tej pory Świątek i Kostiuk rywalizowały raz. W 2021 roku podczas Roland Garros lepsza okazała się Polka, triumfując w dwóch setach w 1/8 finału tej wielkoszlemowej imprezy.

W finale rywalką lepszej z meczu Świątek - Kostiuk będzie triumfatorka spotkania Coco Gauff - Maria Sakkari.

Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Marta Kostiuk na Polsatsport.pl. Początek około północy.