Dwa gole w hicie Serie A. Zieliński zawitał do nowego klubu

Inter zremisował z Napoli 1:1

W niedzielny wieczór kibice we Włoszech byli świadkami hitu 29. kolejki Serie A. W Mediolanie zmierzająca pewnie po scudetto ekipa Interu zmierzyła się z wciąż aktualnym mistrzem kraju SSC Napoli. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a cały mecz na ławce rezerwowych gości przesiedział Piotr Zieliński, który od nowego sezonu będzie piłkarzem "Nerazzurrich". Skrót meczu Inter - Napoli w załączonym materiale wideo.

Starcie lidera tabeli i pewnie zmierzającego po mistrzostwo Interu z ustępującym mistrzem - Napoli miało zdecydowanego faworyta w postaci gospodarzy. Obie ekipy chciały powetować sobie niepowodzenie w Lidze Mistrzów przeciwko drużynom z Hiszpanii. Mediolańczycy odpadli po rzutach karnych z Atletico Madryt, natomiast Neapolitańczycy musieli uznać wyższość Barcelony.

W Serie A podopieczni Simone Inzaghiego są na dobrej drodze, aby sięgnąć po scudetto. Ich przewaga nad drugim Milanem wynosi już kilkanaście punktów. Przed niedzielną potyczką z Napoli, Inter na krajowym podwórku mógł się pochwalić passą dziesięciu zwycięstw z rzędu.

Z kolei drużyna gości przystąpiła do meczu z serią pięciu spotkań bez porażki. Ostatni raz piłkarze spod Wezuwiusza ulegli w... Mediolanie, ale przeciwko Milanowi. Od tamtej pory zanotowali trzy remisy i dwie wygrane. W tabeli Napoli plasowało się na siódmym miejscu ze stratą dziesięciu "oczek" do czwartej Bolonii.

Kibice na Stadio Giuseppe Meazza w liczbie ponad 80 tysięcy zobaczyli tego wieczora dwa gole. Najpierw w końcówce pierwszej połowy do siatki trafił Matteo Darmian, który po asyście Alessandro Bastoniego dał prowadzenie miejscowym.

W drugiej połowie długo wydawało się, że Inter dopnie swego i zainkasuje skromne zwycięstwo. W 81. minucie do wyrównania doprowadził jednak Juan Jesus, ustalając wynik na 1:1.

Cały mecz z ławki rezerwowych Napoli oglądał Zieliński, który od nowego sezonu będzie piłkarzem właśnie Interu. Odkąd informacja o tym ujrzała światło dzienne, reprezentant Polski jest konsekwentnie pomijany przez trenera Francesco Calzonę.