Polska w finale baraży o EURO 2024! Sześć goli na PGE Narodowym

Polska - Estonia. Wynik meczu. Kto wygrał baraże Euro 2024?

Reprezentacja Polski pokonała Estonię 5:1 w półfinałowym meczu barażowym o EURO 2024. We wtorek 26 marca rywalem Biało-Czerwonych będą Walijczycy. Wtedy dowiemy się, czy podopieczni Michała Probierza zagrają na mistrzostwach Europy.

Kto wygrał mecz Polska - Estonia? Wynik meczu Polska - Estonia

Od pierwszej minuty Biało-Czerwoni ruszyli do ataku, a przyjezdni tylko się bronili. Wymowna była statystka po kilku minutach gry, kiedy Polacy wymienili ponad 100 podań, a Estończycy - 6.

Rywale skupili się tylko na obronie i w 22. minucie musieli skapitulować. Po ładnym zagraniu Jakuba Piotrowskiego do siatki trafił Przemysław Frankowski. Sytuacja Polaków poprawiła się jeszcze bardziej pięć minut później, kiedy drugą żółtą kartkę obejrzał Maksim Paskotsi.

Po przerwie przebieg spotkania się nie zmienił. Tym razem Polacy znacznie szybciej trafili do siatki, a dośrodkowanie Nicoli Zalewskiego na bramkę zamienił Piotr Zieliński.

To nie był koniec strzelania na PGE Narodowym. Na 20 minut przed końcem kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Piotrowski, a w cztery minuty później do własnej siatki trafił Karol Mets. Następnie wynik na 5:0 podwyższył Sebastian Szymański.

Chwilę później Biało-Czerwoni się rozluźnili, co wykorzystali grający w osłabieniu Estończycy. Honorowego gola strzelił Martin Vetkal.

W finale barażów o EURO 2024 Polacy zmierzą się z Walią, która wysoko ograła Finlandię.

Polska - Estonia 5:1 (1:0)

Bramki: Przemysław Frankowski 22, Piotr Zieliński 50, Jakub Piotrowski 70, Karol Mets 74 (sam.), Sebastian Szymański 76 - Martin Vetkal 78.

Polska: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski (46. Matty Cash, 56. Tymoteusz Puchacz), Jakub Piotrowski (73. Jakub Moder), Bartosz Slisz, Piotr Zieliński (73. Sebastian Szymański), Nicola Zalewski - Karol Świderski (72. Adam Buksa), Robert Lewandowski.

Estonia: Karl Jakob Hein - Ragnar Klavan, Joonas Tamm, Maksim Paskotsi, Karol Mets, Ken Kallaste (67. Artur Pikk) - Alex Matthias Tamm (31. Kristo Hussar), Markus Soomets (82. Mihkel Ainsalu), Martin Vetkal, Kevor Palumets (67. Markus Poom) - Oliver Jurgens (67. Mark Anders Lepik).

Żółte kartki: Tymoteusz Puchacz - Maksim Paskotsi.

Czerwona kartka: Maksim Paskotsi.

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia). Widzów: 53 868.