Świetna Iga Świątek! Pewny awans Polki w Miami

Iga Świątek
Iga Świątek - Camila Giorgi. Kto wygrał? Wynik meczu w Miami

Iga Świątek i Camila Giorgi zmierzyły się podczas turnieju Miami Open. Pewnie wygrała Polka, która triumfowała w dwóch setach i wywalczyła awans do kolejnej rundy. Skrót meczu Świątek - Giorgi w załączonym materiale wideo.

Świątek przełamała Giorgi już w pierwszym gemie meczu. Zaraz potem dołożyła zwycięstwo w swoim premierowym podaniu w tym spotkaniu. Kolejny gem - kolejne przełamanie na korzyść Świątek i już trzygemowe prowadzenie liderki rankingu WTA. Lada chwila było już 4:0, gdyż Polka do zera wygrała swoje podanie.

Po tym, jak Giorgi po raz pierwszy wygrała w tym meczu swój serwis, w kolejnym gemie prowadziła już 40:0 przy podaniu Świątek. Ostatecznie Polka w imponującym stylu wróciła do gry i wyszła na prowadzenie 5:1. Jak się okazało, tenisistka z Raszyna w pierwszym secie wygrała 6:1.

Na początku drugiego seta obie tenisistki pewnie wygrały swoje podania. Premierowe przełamanie na korzyść Świątek przyszło w gemie na 3:1. Zaraz potem skutecznie zagrała przy własnym serwisie i było już 4:1.

Świątek - Giorgi. Kto wygrał? Wynik meczu

Ostatecznie Świątek wygrała drugie starcie również 6:1 i cały mecz pewnie 2:0. W kolejnej rundzie Świątek zagra z Lindą Noskovą, która wyeliminowała Mariję Timofiejewą.

Świątek i Giorgi zmierzyły się po raz trzeci. W ich pierwszym bezpośrednim starciu górą była Włoszka, a potem Polka skutecznie się zrewanżowała. Giorgi wygrała w drugiej rundzie Australian Open w 2019 roku, jednak dwa lata później na tym samym etapie rywalizacji górą była Świątek.