3:1 w finale! Drużyna Stysiak i Lavariniego wywalczyła cenne trofeum

Siatkarki Fenerbahce Opet wygrały AXA Sigorta Kadinlar Kupa Voley 2024.

Siatkarki Fenerbahce Opet Stambuł pokonały Eczacibasi Dynavit Stambuł 3:1 w finale Pucharu Turcji. Turniej finałowy rozegrano w Ankarze. Zwycięską drużynę prowadzi selekcjoner reprezentacji Polski Stefano Lavarini, a siatkarką tego klubu jest Magdalena Stysiak.

Pierwszy, dość zacięty set finału padł łupem Fenerbahce (25:23). W drugim siatkarki Eczacibasi wyrównały stan meczu, wygrywając bardzo pewnie (16:25). Dwie kolejne odsłony toczyły się już jednak przy wyraźnej przewadze drużyny Fenerbahce (25:17, 25:20).

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Melissa Vargas, która wywalczyła dla zwycięskiej ekipy 19 punktów. Magdalena Stysiak wchodziła na zmiany w pierwszym i drugim secie i zdobyła trzy punkty. Martyna Czyrniańska z Eczacibasi nie zagrała w tym spotkaniu.

Turniej finałowy rozegrano w Ankara Spor Salonu. W półfinałach rozegranych w sobotę siatkarki Fenerbahce Opet pokonały 3:1 THY Stambuł, a Eczacibasi Dynavit po zaciętym starciu wygrało z VakıfBankiem 3:2 (15:12 w tie-breaku).

Siatkarki Fenerbahce Stambuł wywalczyły Puchar Turcji po raz czwarty w historii. Wcześniej triumfowały w latach 2010, 2015, 2017.

Fenerbahce Opet Stambuł – Eczacibasi Dynavit Stambuł 3:1 (25:23, 16:25, 25:17, 25:20)