Koniec marzeń! Była liderka rankingu WTA przegrała w Miami

Naomi Osaka przegrała w Miami

Naomi Osaka odpadła z tegorocznej edycji turnieju WTA w Miami. Lepsza od byłej liderki rankingu w meczu trzeciej rundy okazała się Caroline Garcia, która wygrała mecz 7:6 (7:4), 7:5.

Osaka dobrze weszła w turniej rozgrywany na kortach w Stanach Zjednoczonych. Zawodniczka rodem z Japonii bez większych problemów przeszła przez pierwsze dwie rundy rywalizacji, nie tracąc w tym czasie ani jednego seta. Wiele osób twierdziło, że Osaka równie dobrze poradzi sobie na kolejnym etapie zmagań w Miami.

Naprzeciwko byłej liderki rankingu w trzeciej rundzie amerykańskiej imprezy stanęła Caroline Garcia. O wyniku pierwszego seta musiał zadecydować tie-break, podczas którego chłodniejszą głowę zachowała Francuzka. Kolejna odsłona tego pojedynku również była bardzo wyrównana, jednak ponownie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła Garcia.

Zatem Osaka pożegnała się z rywalizacją singlową podczas tegorocznej edycji turnieju w Miami. Przed pochodzącą z Francji zawodniczką natomiast spore wyzwanie. Jej kolejną przeciwniczką będzie bowiem tenisistka, która obecnie plasuje się na trzecim miejscu w rankingu WTA - Coco Gauff.

Naomi Osaka - Caroline Garcia 6:7 (4:7), 5:7