Znamy rywalkę Świątek w 1/8 finału w Miami. Kim jest Jekaterina Aleksandrowa?

Jekaterina Aleksandrowa kolejną rywalką Igi Świątek.

Rozstawiona z numerem 14. Jekaterina Aleksandrowa będzie rywalką Igi Światek w 1/8 finału WTA 1000 w Miami. Rosjanka zapewniła sobie awans dzięki pokonaniu swojej rodaczki, Anastazji Pawluczenkowej.

Rywalizacja Aleksandrowa - Pawluczenkowa trwała trzy sety. W pierwszym przyszła rywalka Świątek od stanu 3:4 zdobyła trzy gemy z rzędu i wygrała (6:4). Druga odsłona należała do jej przeciwniczki. Pawluczenkowa fenomenalnie rozegrała tę partię, wypracowała prowadzenie 5:0 i zwyciężyła, choć na koniec dała wygrać rodaczce trzy gemy (6:3). W decydującej partii Aleksandrowa od remisu 2:2 znów wywalczyła trzy gemy z rzędu i utrzymała prowadzenie, które dało jej wygraną w secie (6:3) i całym meczu 2:1.

Aleksandrowa to obecnie szesnasta rakieta świata, która jest o siedem lat starsza od Świątek. Podczas ostatniego turnieju WTA odpadła już w 1/32. W Indian Wells w dwóch setach (5:7, 1:6) została pokonana przez niżej notowaną Julię Putincewą.

Świątek mierzyła się z Aleksandrową dość niedawno, bo podczas lutowego turnieju w Dausze. Tam właśnie w 1/8 Rosjanka uległa Polce (1:6, 4:6) i odpadła z rywalizacji. Cztery dni później znów doszło do starcia Aleksandrowej z polską tenisistką, tym razem z Magdaleną Fręch w trakcie turnieju w Dubaju. W tej rywalizacji ponownie górą była reprezentantka naszego kraju. Fręch wygrała 7:6 (7-2), 6:3.

Aleksandrowa zajmuje obecnie najwyższe w karierze miejsce w rankingu WTA - 16., na które udało jej się awansować 20 lutego. W trakcie swojej kariery Rosjanka wygrała cztery tytuły singlowe - Hertogenbosch (2023, 2022), Seul (2020), Shenzhen (2020). Aleksandrowa występuje również w rywalizacji deblowej, w której jest 72 i tylko raz wygrał turniej rangi WTA.

Kto będzie rywalką Igi Świątek w 1/8 turnieju Miami Open? Kiedy gra Iga Świątek?

Rywalką Igi Świątek w 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Miami będzie rozstawiona z numerem 14. Jekaterina Aleksandrowa. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (26 marca).