Hit w Miami rozstrzygnięty! Prawie trzy godziny gry

Hit w Miami rozstrzygnięty

W ćwierćfinale turnieju WTA w Miami naprzeciwko siebie stanęły dwie gwiazdy tenisa - Maria Sakkari i Elena Rybakina. Po prawie trzech godzinach gry szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła zawodniczka z Kazachstanu, wygrywając mecz 7:5, 6:7 (4:7), 6:4.

W ćwierćfinale tegorocznej edycji turnieju w Miami doszło do prawdziwego hitu. Maria Sakkari, która obecnie plasuje się na dziewiątym miejscu w rankingu WTA, zmierzyła się z Eleną Rybakiną, która w światowym zestawieniu zajmuje czwartą pozycję. Jak można było się domyślić, podczas tego pojedynku nie zabrakło emocji.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, jednak tenisistka rodem z Kazachstanu była w stanie dwukrotnie przełamać przeciwniczkę, dzięki czemu wygrała partię 7:5. O wyniku kolejnej części pojedynku musiał zadecydować tie-break, w którym szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła Greczynka (7:4). Zatem najważniejszy w tym meczu okazał się trzeci set. Sakkari w ostatniej partii przegrała swojego jednego gema serwisowego. To wystarczyło Rybakinie by po dwóch godzinach i 49 minutach gry, sięgnąć po zwycięstwo.

Teraz zawodniczka z Kazachstanu wystąpi w półfinale amerykańskiej imprezy. Jej kolejną przeciwniczką na kortach w Miami będzie Victoria Azarenka.