Jeden niezły set to za mało. Polska tenisistka odpadła z turnieju

Katarzyna Kawa nie poradziła sobie z rywalką

Koniec przygody Katarzyny Kawy w turnieju WTA 125 w tureckiej Antalyi. Polka przegrała w dwóch setach z rozstawioną z nr 7 Oglą Danilović.

To miał być turniej Katarzyny Kawy. Polka nie była główną faworytką do zwycięstwa w Megasaray Hotels Open w Antalyi, ale udane kwalifikacje i zwycięstwo w pierwszej rundzie z Eleną Gabrielą Ruse napawały optymizmem.

Trudy trzysetowego pojedynku okazały się zabójcze dla Polki. W spotkaniu drugiej rundy z Olgą Danilović sił fizycznych starczyło Kawie tylko na jednego seta. Nasza zawodniczka prowadziła do tie-breaka, ale w dodatkowej partii aż czterokrotnie straciła podanie. 31-latka próbowała odrabiać straty, ale ostatecznie po nieco ponad godzinie to Serbka prowadziła w meczu.

W drugiej odsłonie obie zawodniczki pilnowały swojego podania, ale moment nieuwagi Kawy sprawił, że przy stanie 4:2 dała się przełamać rywalce. Danilović utrzymała przewagę i wygrała seta 6:4.

Katarzyna Kawa - Ogla Danilović 6:7, 4:6