Siatkarze Resovii zgodnie z planem! Pewna wygrana na Podpromiu

Siatkarz Asseco Resovii Rzeszów Stephen Boyer oraz Dominik Czerny i Seweryn Lipiński z KGHM Cuprum Lubin podczas meczu 28. kolejki PlusLigi.

Asseco Resovia wygrała z KGHM Cuprum Lubin 3:0 w meczu otwierającym 28. kolejkę PlusLigi. Rzeszowianie odnieśli dwudzieste zwycięstwo w obecnym sezonie i umocnili się na czwartym miejscu w tabeli – mają sześć punktów przewagi nad Bogdanką LUK Lublin.

Premierowa odsłona od początku toczyła się przy przewadze gospodarzy (6:3). Rzeszowianie mieli wyraźną przewagę w ataku, ale popełniali sporo błędów, co sprawiało, że goście do końca byli w grze. W końcówce odrobili nawet straty (20:20), ale kluczowe akcje padły łupem Asseco Resovii. Torey DeFalco skutecznie zaatakował, dołożył blok i było 23:21. Błąd rywali dał gospodarzom piłkę setową. Lubinianie obronili się w dwóch akcjach, ale DeFalco wyjaśnił sytuację skutecznym atakiem (25:23).

W drugiej partii rzeszowianie utrzymali wysoką skuteczność w ataku i popełniali mniej błędów. W efekcie set nie miał wielkiej historii – gospodarze szybko odskoczyli na kilka punktów (9:5), a później powiększyli przewagę (16:10, 20:13). W końcówce Wojciech Ferens posłał dwa asy, ale było już za późno na odrabianie strat. Seta znów zakończył skutecznym atakiem DeFalco (25:17).

Zdecydowanie bardziej wyrównany był trzeci set. Na początku minimalną przewagę mieli gospodarze (6:4), w środkowej części seta wynik oscylował wokół remisu, a później to goście uzyskali dwa oczka zaliczki (17:19). Końcówka potoczyła się po myśli siatkarzy Asseco Resovii. Gospodarze odrobili straty, asy dołożyli Fabian Drzyzga (21:20) i Torey DeFalco (24:21), a rywalizację zakończyło uderzenie DeFalco po bloku rywali (25:22).

Skrót meczu Resovia - Cuprum:

Najwięcej punktów: Torey DeFalco (16), Stephen Boyer (14) – Resovia; Wojciech Ferens (13) – Cuprum. Rzeszowianie byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (6–2) i blokiem (8–6). MVP: Torey DeFalco (13/20 = 65% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Jak ten mecz wpłynął na sytuację w tabeli? Asseco Resovia umocniła się na czwartym miejscu i ma sześć oczek przewagi nad Bogdanką LUK Lublin, która w tej kolejce zagra w Częstochowie. KGHM Cuprum Lubin zajmuje czternastą pozycję, wyprzedzając o jeden punkt GKS Katowice i o pięć ostatnią w tabeli drużynę Enea Czarnych Radom.

Asseco Resovia – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

Asseco Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Stephen Boyer, Klemen Cebulj, Bartłomiej Mordyl, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Adrian Staszewski, Yacine Louati. Trener: Giampaolo Medei.
KGHM Cuprum: Seweryn Lipiński, Kajetan Kubicki, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Jake Hanes, Dominik Czerny – Maksymilian Granieczny (libero) oraz Hubert Węgrzyn. Trener: Paweł Rusek.