Pogromczyni Świątek awansuje w rankingu WTA. Najlepszy wynik w karierze

Jekaterina Aleksandrowa z życiowym sukcesem.

Jekaterina Aleksandrowa, która w 1/8 turnieju WTA w Miami wyeliminowała Igę Świątek, dokona historycznego kroku w swojej karierze. Rosjanka dzięki wspaniałemu występowi w Stanach Zjednoczonych znajdzie się na najwyższym miejscu w rankingu WTA od momentu rozpoczęcia profesjonalnej gry w tenisa.

Aleksandrowa już w 1/8 Miami Open dokonała sensacji i w dwóch setach pokonała najlepszą tenisistkę świata, Igę Świątek 6:4, 6:2.

- Po prostu wyszłam na kort i dałam z siebie wszystko. Myślę, że poszło całkiem nieźle" – powiedziała bezpośrednio po meczu Aleksandrowa.

W ćwierćfinale na Rosjankę czekała równie mocna rywalka, Jessica Pegula - piąta zawodniczka rankingu WTA. W tej rywalizacji Amerykanka zdołała wygrać tylko pierwszego seta (6:3). W dwóch kolejnych pokaz swojej siły dała Aleksandrowa 6:4, 6:4.

- W pierwszym secie Pegula była wszędzie. Ale ja byłam cierpliwa i starałem się wykorzystywać każdą okazję – powiedziała po spotkaniu 29-letnia tenisistka.

Sił Aleksandrowej starczyło aż do półfinału. W nim została pokonana przez Danielle Collins 6:3, 6:2. Mimo przegranej Rosjanka w najnowszym rankingu WTA awansuje na najwyższe miejsce w karierze - z 16. na 15.

Rosjanka w dotychczasowej karierze wygrała cztery turnieje. Jej największym wielkoszlemowym sukcesem jest dotarcie do 1/8 finału ubiegłorocznego Wimbledonu.