Znamy finalistki turnieju w Miami! To będzie prawdziwy hit

Znamy finalistki tegorocznego turnieju WTA w Miami

Już wiemy, które zawodniczki staną naprzeciwko siebie w finale tegorocznej edycji turnieju WTA w Miami. O trofeum rywalizować będą Jelena Rybakina i Danielle Collins.

Pierwszy rozegrany został półfinał z udziałem Rybakiny. Zawodniczka rodem z Kazachstanu stanęła naprzeciwko byłej liderki rankingu WTA - Viktorii Azarenki. Rybakina triumfowała w pierwszym secie (6:4), natomiast w drugiej odsłonie miała już spore problemy. Azarenka wygrała partię, nie tracąc w tym czasie ani jednego gema. O wyniku ostatniej części pojedynku musiał zadecydować tie-break, w którym lepsza okazała się 24-latka (7:2).

Później na kort wyszły Collins i Jekaterina Aleksandrowa. Warto przypomnieć, że Rosjanka podczas tegorocznej edycji rywalizacji w Miami była w stanie pokonać takie gwiazdy jak Iga Świątek czy Jessica Pegula. Aleksandrowa nie potrafiła jednak postawić się Collins. Doświadczona Amerykanka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę po dwóch setach (6:3, 6:2).

Zatem Rybakina i Collins zmierzą się w finale Miami Open. Ten pojedynek może być bardzo ważny dla zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych. Warto bowiem przypomnieć, że 30-latka niedawno ogłosiła, że po tym sezonie zakończy swoją sportową karierę.

Amerykanka i tenisistka z Kazachstanu już raz grały ze sobą w tym roku. Stanęły naprzeciwko siebie podczas turnieju w Abu Dhabi. Wtedy lepsza okazała się Rybakina.