Ekstraklasa: Raków Częstochowa - Ruch Chorzów. Relacja live i wynik na żywo

Raków Częstochowa ma uśmiechniętą twarz wracającego po dziewięciu miesiącach przerwy Iviego Lopeza. Hiszpan został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy, co oznacza, że może pojawić się w kadrze meczowej Mistrzów Polski na mecz z Ruchem Chorzów.

Spotkanie towarzyskie Rakowa Częstochowa z Puszczą Niepołomice w trakcie przygotowań do sezonu zakończyło się w najgorszy możliwy sposób. W trakcie sparingu po starciu z Michałem Walskim na murawę upadł Ivi Lopez. Badania potwierdziły fatalny scenariusz. Hiszpan zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, o czym klub poinformował 28 czerwca.

Po prawie dziewięciu miesiącach przerwy kluczowy piłkarz Rakowa został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy. Czy Iviego można więc spodziewać się w kadrze meczowej na spotkanie z Ruchem Chorzów? Jest to wielce prawdopodobne, ale Dawid Szwarga raczej nie wystawi Hiszpana w pierwszym składzie.

Najważniejszy jest jednak fakt, że w kluczowym momencie rozgrywek Mistrzowie Polski zyskują poważne wzmocnienie. Raków gra w kratkę, ale wciąż ma realne szanse na obronienie tytułu sprzed roku. Po drugiej stronie bieguna znajdują się najbliżsi rywale "Medalików" ekipa Ruchu Chorzów.

Sytuacja chorzowian jest bardzo poważna. Dwie porażki w dwóch ostatnich meczach ligowych sprawiły, że Ruch zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli. Do bezpiecznej 15. lokaty "Niebiescy" tracą już sześć punktów.

Relacja live i wynik na żywo z meczu Raków Częstochowa - Ruch Chorzów na Polsatsport.pl. Początek od  godziny 12:30.