Do trzech razy sztuka! Jannik Sinner wygrał turniej w Miami

Jannik Sinner wygrał turniej w Miami.

Grigor Dimitrow i Jannik Sinner zmierzyli się w finale tenisowego turnieju Miami Open. Po triumf w amerykańskim turnieju sięgnął Sinner, wygrywając w decydującym meczu w dwóch setach. Skrót spotkania Dimitrow - Sinner w załączonym materiale wideo.

W pierwszym secie górą był Włoch. Trzeci zawodnik rankingu ATP dwukrotnie przełamał bardziej doświadczonego rywala i pewnie triumfował 6:3.

Drugi set również przebiegał pod dyktando Sinnera. 22-latek szybko wygrał gema przy podaniu Bułgara, a następnie dołożył drugie przełamanie i wygrał 6:1, tym samym triumfując w finale 2:0.

Sinner zagrał po raz trzeci w finale Miami Open. Wcześniejsze finały przegrał - w 2021 roku z Hubertem Hurkaczem, a rok temu z Daniiłem Miedwiediewem.

Skrót meczu Dimitrow - Sinner:

W sumie Włoch ma już na swoim koncie 13 tytułów, w tym wielkoszlemowy Australian Open zdobyty w styczniu tego roku. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu w najnowszym notowaniu światowego rankingu awansuje na pozycję wicelidera. Dimitrow, dla którego to drugi przegrany finał w tym roku, zamelduje się natomiast w czołowej dziesiątce.

Dla Dimitrowa i Sinnera było to czwarte bezpośrednie starcie. Wcześniej dwukrotnie lepszy był Włoch, a ich pierwszy mecz, rozegrany w 2020 roku w Rzymie, w trzech setach wygrał Bułgar.