Grał w Rzeszowie, a teraz został złapany na dopingu. Medalista mistrzostw Europy w tarapatach!

Siatkówka
Grał w Rzeszowie, a teraz został złapany na dopingu. Medalista mistrzostw Europy w tarapatach!
fot. Cyfrasport
Danijel Koncilja

Spory problemy czekają znanego słoweńskiego siatkarza Danijela Koncilję, u którego stwierdzono niedawno pozytywny wynik testu antydopingowego. Doświadczonego 33-letniego środkowego mogli w tym sezonie na żywo oglądać kibice Asseco Resovii Rzeszów, która rywalizowała w fazie grupowej Ligi Mistrzów z jego dotychczasowym klubem - ACH Volley Lublana.

Do badania na obecność niedozwolonych substancji dopingujących doszło na początku marca po jednym z meczów w Pucharze Słowenii. U Koncilji stwierdzono obecność marihuany. Po tej informacji działacze ACH Volley Lublana natychmiast rozwiązali z nim kontrakt.

 

ZOBACZ TAKŻE: Który atakujący pojedzie na igrzyska? Grbicia czeka bardzo trudny wybór

 

Mimo że dochodzenie przez komisją antydopingową nie zostało jeszcze zakończone, klub nie zamierzał czekać z decyzją o dyscyplinarnym rozwiązaniu umowy z reprezentantem Słowenii. Ten sam poinformował klub o wyniku testu.

 

Koncilja ma na swoim koncie dwa brązowe medale mistrzostw Europy. W 2015 roku wywalczył srebro, natomiast w 2023 roku sięgnął po brąz. W swojej karierze bronił barw m.in. ekip z Padwy, Cannes i wspomnianej Lublany. Ten ostatni zespół był rywalem Asseco Resovii Rzeszów w obecnej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie