Najpierw sensacyjna porażka, a teraz taki powrót! Jest zwycięstwo reprezentacji Polski na mistrzostwach świata

Najpierw niespodziewana porażka, a teraz taki powrót! Jest zwycięstwo reprezentacji Polski na mistrzostwach świata!

Polskie hokeistki na lodzie przegrywały już z Wielką Brytanią 0:2 w drugim meczu mistrzostw świata dywizji 1B, które są rozgrywane w łotewskiej Rydze. Ostatecznie Biało-Czerwone wygrały 3:2 po dogrywce.

W niedzielę Polki sensacyjnie przegrały ze Słowenią 1:4 w pierwszym meczu MŚ. Poniedziałkowe spotkanie też nie zaczęło się najlepiej.

Brytyjki wyszły na prowadzenie już w pierwszej tercji za sprawą trafień Abbie Sylvester oraz Laury Horwood. Polki zdołały jednak wrócić do gry. W drugiej tercji kontaktowego gola strzeliła Tatiana Onyszczenko, a na kilkanaście sekund przed końcem spotkania wyrównała Olivia Tomczok.

W dogrywce zwycięskie trafienie zapisała na koncie Wiktoria Dziwok.

W środę Polki zmierzą się ze Włoszkami.

W turnieju w Rydze bierze udział sześć zespołów: gospodynie, Polska, Słowenia, Wielka Brytania, Słowacja i Włochy. Zwyciężczynie awansują do dywizji 1A, natomiast najgorsza z reprezentacji spadnie do dywizji 2A. Zmagania zakończą się 6 kwietnia.