Co za wieści! WTA potwierdza, chodzi o turniej w Polsce. Ale co ze Świątek?

Iga Świątek
Co za wieści! WTA potwierdza, chodzi o turniej w Polsce. Ale co ze Świątek?
fot. PAP
Co za wieści! WTA potwierdza, chodzi o turniej w Polsce. Ale co ze Świątek?

To długo wyczekiwana przez polskich kibiców informacja. W kalendarzu WTA na obecny sezon pojawił się turniej w Warszawie. Poznaliśmy też termin - impreza potrwa od 5 do 10 sierpnia. Czy na stołecznych kortach zobaczymy Igę Świątek?

Tour WTA trwa w najlepsze. Czołowe tenisistki świata spotkały się ostatnio w Stanach Zjednoczonych i walczyły o punkty w Indian Wells oraz Miami. Tymczasem w kalendarzu obecnego sezonu pojawił się nowy turniej. To zawody w Warszawie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Aryna Sabalenka w ogniu krytyki! Zrobiła to i się zaczęło


Termin imprezy w naszym kraju jest bardzo ciekawy. Potrwa bowiem od 5 do 10 sierpnia - tuż po zakończeniu igrzysk w Paryżu. Jego obsada będzie więc w dużej mierze uzależniona od tego, jak poszczególnym zawodniczkom pójdzie we Francji.


Na razie nie wiadomo, czy do Warszawy przybędzie Iga Świątek. Liderka światowego rankingu przed rokiem wygrała turniej w ojczyźnie. W finale rozbiła Laurę Siegemund 6:0, 6:1.


To, co działa na niekorzyść organizatorów imprezy w Polsce, to fakt, że WTA postanowiła obniżyć rangę warszawskiego turnieju. Jego poprzednia edycja zaliczała się do zawodów 250. W tym roku to tylko 125. To oznacza mniejszy prestiż, a także mniejszą liczbę punktów w światowym rankingu do zdobycia.

 

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie