Pobili rekord nie do pobicia. Ekstraklasowy klub nie wygrał od 28 meczów!

Piłka nożna
Pobili rekord nie do pobicia. Ekstraklasowy klub nie wygrał od 28 meczów!
Fot. PAP
FC ViOn Zlate Moravce (na zdj. z prawej) jeszcze kilkanaście lat temu grał w europejskich pucharach. Dziś notuje fatalną passę

Piłkarze FC ViOn Zlate Moravce-Vrable, występujący w słowackiej ekstraklasie, pobili rekord, który wydawał się nie do pobicia. Podopieczni trenera Dusana Uhrina juniora nie wygrali ani jednego meczu ligowego od... 28 spotkań!

Biało-Czerwono-Granatowi po raz ostatni cieszyli się ze zwycięstwa w Nike lidze 29 kwietnia 2023 roku, kiedy pokonali 1:0 MFK Rużomberok. Od tego czasu zespół nie wygrał żadnego z 28 rozegranych meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej na Słowacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skandal w ekstraklasie! Klub zapowiada skierowanie sprawy do sądu

 

Na fatalną passę FC ViOn Zlate Moravce-Vrable złożyły się trzy ostatnie starcia z ubiegłego sezonu oraz 25 (!) meczów bieżących rozgrywek, w których ekipa Dusana Uhrina juniora zanotowała zaledwie 5 remisów i aż 20 porażek. Co prawda po drodze zdobywcy Pucharu Słowacji z sezonu 2006/2007 wygrali z Tatranem Preszów w barażu o utrzymanie w elicie, ale starcie to nie może być zaliczone do tych statystyk, gdyż była to rywalizacja z klubem z zaplecza ekstraklasy.

 

Jak przypomina dziennik "Novy cas", poprzednią tak katastrofalną serię zaliczyli 16 lat temu zawodnicy MSK Senec, którzy ligowe zwycięstwo wywalczyli dopiero po serii 27 spotkań bez wygranej.

 

Czerwona latarnia rozgrywek będzie miała jeszcze siedem kolejek, by zakończyć swoją kompromitującą passę. Jeżeli piłkarzom FC ViOn się to nie uda, na przełamanie będą musieli poczekać aż do powrotu do słowackiej ekstraklasy...

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie