Przypieczętowali awans! Siatkarze Indykpolu AZS wygrali w ostatniej kolejce

Indykpol AZS Olsztyn zagra w play off PlusLigi.

Indykpol AZS Olsztyn pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:1 w spotkaniu 30. kolejki PlusLigi. Siatkarze z Olsztyna musieli wywalczyć punkt, by przypieczętować awans do play-off i wykonali to zadanie już po dwóch setach tej konfrontacji.

Pierwszy set toczył się przy przewadze olsztynian, którzy już na początku odskoczyli na kilka punktów (10:5). Siatkarze Ślepska nie rezygnowali i nawiązali walkę, a obie drużyny skutecznie prezentowały się w ataku. Alan Souza wywalczył piłkę setową uderzeniem blok-aut (24:20). Goście obronili się w dwóch akcjach, ale przestrzelona zagrywka zakończyła seta (25:22).

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia olsztynian (4:0). Taki wstęp był zapowiedzią jednostronnego seta. Olsztynianie byli skuteczniejsi w ataku, dokładali punkty blokiem i zagrywką, wykorzystując kłopoty rywali w przyjęciu. Utrzymywali na przestrzeni seta wyraźną przewagę (14:8, 20:12). Pewnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował skutecznym atakiem Cezary Sapiński (25:18).

Drugi wygrany set oznaczał awans Indykpolu AZS do play-off. Być może dlatego olsztynianie trochę przespali początek kolejnej partii (2:5, 7:10). Szybko jednak odrobili straty (10:10), a gdy trzy asy serwisowe posłał Moritz Karlitzek, prowadzili 17:12. Wydawało się, że mają sytuację pod kontrolą, ale zaczęli popełniać błędy. Suwalczanie zerwali się do walki, odrobili straty (18:19), a losy tej partii rozstrzygnęły się w końcówce. Goście wygrali dwie ostatnie akcje i zamknęli seta blokiem (23:25).

Czwarta partia toczyła się początkowo przy przewadze siatkarzy z Olsztyna (8:5, 11:7). Gospodarze znów jednak, trochę na własne życzenie, roztrwonili solidną zaliczkę i rywale odrobili straty (15:15). Suwalczanie chcieli przedłużyć mecz, ale w końcówce lepsi byli jednak siatkarze Indykpolu AZS. Szymon Jakubiszak wywalczył piłkę meczową (24:21), a zepsuta zagrywka gości zakończyła rywalizację (25:22).

Skrót meczu Indykpol - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Alan Souza (24), Moritz Karlitzek (16), Szymon Jakubiszak (12) – Indykpol AZS; Bartosz Filipiak (19), Ziga Stern (17) – Ślepsk Malow. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (10–6) i blokiem (14–6). MVP: Joshua Tuaniga (rozgrywający zdobył siedem punktów – 2 ataki + 2 asy + 3 bloki).

Indykpol AZS: Szymon Jakubiszak, Joshua Tuaniga, Moritz Karlitzek, Cezary Sapiński, Alan Souza, Mateusz Janikowski – Kuba Hawryluk (libero) oraz Manuel Armoa, Karol Jankiewicz, Jakub Majchrzak, Jakub Ciunajtis. Trener: Javier Weber.
Ślepsk Malow: Ziga Stern, Jakub Macyra, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Konrad Stajer, Maksim Buculjević – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Matias Sanchez, Joaquin Gallego, Ernest Kaciczak, Bartosz Firszt. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki meczów 30. kolejki PlusLigi:

2024-04-06: Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:21, 20:25, 25:13, 25:19)
2024-04-06: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:22)
2024-04-06: PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-07: Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-07: PGE GiEK Skra Bełchatów – Barkom-Każany Lwów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-07: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-08: GKS Katowice – Bogdanka LUK Lublin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-08: Enea Czarni Radom – KGHM Cuprum Lubin (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).