Nie żyje brązowa medalistka mistrzostw Polski. Walczyła z okrutną chorobą

Nie żyje brązowa medalistka mistrzostw Polski. Walczyła z okrutną chorobą
fot. Facebook
Nie żyje Wioletta Nasiłowska

W piątek 5 kwietnia klub Handball JKS Jarosław przekazał bardzo smutną informację. W wieku 49 lat zmarła brązowa medalistka mistrzostw Polski - Wioletta Nasiłowska. Zawodniczka, która swoją sportową karierę zakończyła w 2018 roku, walczyła z okrutną chorobą.

O śmierci zawodniczki poinformował jej były klub - Handball JKS Jarosław. Komunikat w tej sprawie został opublikowany w mediach społecznościowych zespołu z siedzibą w Jarosławiu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legenda polskiej siatkówki

 

"Z ogromną przykrością przyjęliśmy informację o śmierci Wioletty Nasiłowskiej, wieloletniej zawodniczki JKS-u, zdobywczyni brązowego medalu Mistrzostw Polski 1996/1997. Trudno w tym momencie powiedzieć coś więcej. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia" - można przeczytać w opublikowanym komunikacie. 

 

 

Nasiłowska po swój największy sukces w karierze sięgnęła w sezonie 1996/1997. To właśnie wtedy, jako zawodniczka ekipy "Czarno-Niebieskich", sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski. Swoją sportową karierę postanowiła zakończyć w 2018 roku.

 

Pod koniec 2023 roku Nasiłowska usłyszała diagnozę - guz mózgu. Jak się okazało, zmiany wykryto również na płucu i na obu nadnerczach. Pomimo podjętej walki 49-latka nie była w stanie pokonać choroby.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie