Pierwsze takie zwycięstwo w historii. Hubert Hurkacz w finale!

Hubert Hurkacz wygrał z Cristianem Garinem 2:1 w półfinale turnieju ATP w Estoril. To pierwsze zwycięstwo Polaka z Chilijczykiem w karierze. Najważniejsze starcie portugalskiej imprezy odbędzie się w niedzielę. Oto skrót meczu Hurkacz - Garin.

Już od początku tego meczu widać było, że wrocławianin dobrze czuje się w Estoril. W drugim gemie przełamał rywala i rozpoczął tym samym swój rajd po zwycięstwo w pierwszym secie. Przy własnym podaniu był nieomylny, choć przy stanie 2:4 dwa break pointy miał chilijczyk. Więcej zagrożeń jednak nie było i Polak postawił wielki krok w kierunku finału.

Porażka nie podłamała Garina, który w świetnym stylu rozpoczął drugiego seta. Wygrał pierwsze trzy gemy. Później gra znów się wyrównała. Polak miał szansę na kontrprzełamanie i powrót do rywalizacji w tym secie, ale nie wykorzystał jej. Tym razem pewnie triumfował zawodnik z Ameryki Południowej.

O tym, kto zagra w finale, miał zatem zadecydować trzeci set. Zdecydowanie lepiej rozpoczął go wrocławianin. Kiedy na tablicy widniało już 3:0, wszystko powoli zaczęło stawać się jasne. Garin popełniał mnóstwo błędów, ale zmęczenie widać było także u Hurkacza. Panowie przełamali się nawzajem, ale na tym się skończyło. Po dwóch godzinach gry Polak wykorzystał pierwszą piłkę meczową i zameldował się w 10. finale ATP w swojej karierze.

W finale Hurkacz zmierzy się z Hiszpanem Pedro Martinezem, który dość nieoczekiwanie wyeliminował najwyżej rozstawionego Caspra Ruuda. Początek tego spotkania o godzinie 16:30.

Hubert Hurkacz - Cristian Garin 2:1 (6:3, 3:6, 6:3)