Utytułowany trener siatkarski stracił pracę. Zdobył dwa mistrzostwa i cztery puchary kraju

Siatkówka
Utytułowany trener siatkarski stracił pracę. Zdobył dwa mistrzostwa i cztery puchary kraju
Fot. CEV.eu
Zoltan Jokay został zwolniony po sześciu latach pracy w klubie

Zoltan Jokay, utytułowany trener siatkarski, stracił pracę. Szkoleniowiec został zwolniony z węgierskiego Penzugyor SE, w którym pracował przez ostatnie sześć lat.

56-latek trafił do Penzugyor SE w 2018 roku, po wielu sezonach pracy z drużynami żeńskimi. W ciągu sześciu lat pracy sięgnął z ekipą z Budapesztu po dwa mistrzostwa i cztery krajowe puchary.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skandal w kobiecej siatkówce! "Czy ktoś mi wyjaśni, dlaczego im tak przeszkadzam?"

 

W bieżącym sezonie drużynie ze stolicy Węgier idzie jednak zdecydowanie gorzej. Biało-Zieloni zakończyli zmagania w sezonie zasadniczym na 6. pozycji, a w pierwszym meczu rywalizacji o miejsca od 5. do 8. przegrali 1:3 z Kecskemeti RC.

 

"Kierownictwo Penzugyor SE zwolniło Zoltana Jokaya z obowiązków trenera głównego. Chcielibyśmy podziękować szkoleniowcowi za dotychczasową pracę i ponadczasowe zasługi, osiągnięte z naszym klubem, a także życzyć mu dalszych sukcesów" - czytamy w komunikacje na oficjalnym profilu facebookowym klubu.

 

 

 

 

Jokay sięgnął z Biało-Zielonymi po mistrzostwo Węgier w 2021 i 2022 roku oraz cztery Puchary Węgier (2020, 2021, 2022, 2023).

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie