Ważny gol w końcówce! Kwestia awansu otwarta przed rewanżem Ligi Mistrzów

Atletico Madryt pokonało Borussię Dortmund 2:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Gospodarze mieli kilka sytuacji, by podwyższyć wynik spotkania, a w końcówce zostali zaskoczeni. Oto skrót meczu Atletico Madryt - Borussia Dortmund.

O rywalizacji Atletico Madryt z Borussią Dortmund mówiło się najmniej spośród czterech par. Mimo to na fanów czekały spore emocje. Początek meczu przyniósł trzęsienie ziemi, bo już w czwartej minucie do siatki trafił Rodrigo de Paul, a wszystko zaczęło się od błędu Iana Maatsena.

Atletico prowadziło 1:0, ale się nie zatrzymało. Jeszcze przed przerwą gospodarze przeprowadzili kolejną bramkową akcję. Tym razem wykończył ją Samuel Lino.

Piłkarze z Dortmundu długo utrzymywali się przy piłce, lecz niewiele z tego wynikało. To Atletico mogło jeszcze podwyższyć wynik i praktycznie zamknąć dwumecz już na własnym stadionie.

Niewykorzystane okazje zemściły się na niespełna dziesięć minut przed końcem. Wtedy kontaktową bramkę dla BVB zdobył Sebastien Haller. W ostatniej akcji meczu w poprzeczkę trafił Julian Brandt.

Wynik 2:1 oznacza, że kwestia awansu pozostaje otwarta.

Rewanż odbędzie się we wtorek 16 kwietnia w Dortmundzie.

Atletico Madryt - Borussia Dortmund 2:1 (2:0)
Bramki: de Paul 4, Lino 32 - Haller 81.

Atletico: Oblak - Gimenez, Witsel (90+1 Savic), Azpilicueta - Molina (90 Niguez), Llorente, Koke, De Paul, Lino (90+1 Riquelme) - Morata (64 Barrios), Griezmann.

Borussia: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Sabitzer (84 Reus), Can (84 Ozcan) - Sancho, Nmecha (46 Brandt), Adeyemi (73 Bynoe-Gittens) - Fullkrug (60 Haller).

Żółte kartki: Lino, Llorente - Can, Maatsen.