Świetne widowisko na Parc des Princes! Barcelona bliżej awansu

Robert Lewandowski
Kto wygrał mecz PSG - Barcelona? Wynik meczu

FC Barcelona zrobiła krok w kierunku awansu do półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Na Parc des Princes w Paryżu "Duma Katalonii" pokonała po szalonym meczu Paris Saint-Germain 3:2. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, ale nie wpisał się na listę strzelców. Poniżej skrót meczu PSG - Barcelona.

Początek gry był dość wyrównany. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie wyraźnej przewagi. Lepsze okazje do strzelenia gola mieli podopieczni Xaviego Hernandeza, ale za każdym razem brakowało skuteczności. Tempo gry było całkiem wysokie, a sam mecz dość widowiskowy.

W końcu padła bramka na 1:0 i było to trafienie dla "Dumy Katalonii". Lamine Yamal dośrodkował piłkę w pole karne. Gianluigi Donnarumma przeciął zagranie, ale piłka spadła pod nogi Raphinhy. Brazylijczyk pewnym strzałem posłał futbolówkę pod poprzeczkę bramki. Był to jedyny gol przed zmianą stroną. Barcelona zeszła na przerwę z prowadzeniem 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy. Już w 48. minucie gry Kylian Mbappe popędził lewym skrzydłem i zagrał piłkę w głąb „szesnastki”. Stamtąd próbował wybić ją Ronald Araujo. Obrońca „Blaugrany” zrobił to na tyle niefortunnie, że futbolówka spadła pod nogi Ousmanne’a Dembele. Były gracz Barcelony oddał znakomity strzał pod poprzeczkę i doprowadził do wyrównania.

Kilkadziesiąt sekund później było już 2:1 dla PSG. Vitinha otrzymał fantastyczne podanie w pole karne od Fabiana Ruiza. Portugalczyk przyjął piłkę i przy drugim kontakcie oddał precyzyjny strzał, z którym Marc-Andre ter Stegen sobie nie poradził.

Po godzinie gry Xavi zdecydował się na zmiany. Jednym z zawodników, który pojawił się na boisku, był Pedri. Pomocnik Barcelony w pierwszej akcji po wejściu posłał kapitalną piłkę do Raphinhy. 27-latek świetnie wykorzystał podanie i pewnym uderzeniem pokonał Donnarummę.

Na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Później dwie znakomite szanse na zdobycie bramki na 3:2 mieli paryżanie. Najpierw jednak Araujo ofiarnym wślizgiem powstrzymał składającego się do strzału w polu karnym Bradleya Barcolę, a potem piłka po strzale Dembele odbiłą się od słupka.

Niewykorzystane okazje się zemściły. W 77. minucie Barcelona trafiła na 3:2 i ponownie w jednej z głównych ról wystąpił wprowadzony chwilę wcześniej rezerwowy. Tym razem był to Andreas Christensen. Duński obrońca zachował się najlepiej w obrębie „szesnastki” po dośrodkowaniu Ilkaya Gundogana i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

PSG próbowało jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale rezultat spotkania nie uległ już zmianie. Barcelona wygrała i jest w korzystniejszym położeniu przed rewanżem, który zostanie rozegrany 16 kwietnia w stolicy Katalonii.

Paris Saint-Germain - FC Barcelona 2:3 (0:1)

Bramki: Dembele 48, Vitinha 51 - Raphinha 37, 61, Christensen 77