To oni byli bohaterami pierwszych ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Zobacz, co wyczyniali na boisku (WIDEO)

To oni byli bohaterami pierwszych ćwierćfinałów Ligi Mistrzów

Za nami pierwsze ćwierćfinałowe starcia w Lidze Mistrzów. Oba spotkania były niezwykle zacięte. Arsenal zremisował 2:2 z Bayernem Monachium, natomiast mecz Real Madryt - Manchester City zakończył się wynikiem 3:3. Którzy zawodnicy byli w tych meczach najlepsi? Sprawdźmy.

W spotkaniu Arsenalu z Bayernem Monachium pierwszy gol padł w 12. minucie - jego zdobywcą był Bukayo Saka. Sześć minut później wyrównał Serge Gnabry. W pierwszej części spotkania padło jeszcze jedno trafienie. Rzut karny wykorzystał Harry Kane.

Kibice Bayernu mogli cieszyć się z prowadzenia swojego zespołu aż do 76. minuty. Wtedy po asyście Gabriela Jesusa piłkę do siatki skierował Leandro Trossard i wyrównał wynik spotkania 2:2.

W tej rywalizacji świetnie spisał się Martin Odegaard. Norweg wykonywał ważne wślizgi, 85 razy podawał piłkę i cztery razy wygrał pojedynki jeden na jeden.

MVP meczu Arsenal - Bayern Monachium

W drugim wtorkowym ćwierćfinale Real Madryt zmierzył się z Manchesterem City. W tym starciu pierwsze trafienie padło jeszcze wcześniej niż podczas spotkania w Londynie. Bernardo Silva pokonał Andrija Łunina już w 2. minucie. Dziesięć minut później na tablicy wyników pojawił się remis, samobójczego gola do swojego dorobku dopisał Ruben Dias. Chwilę później, w 14. minucie "Królewskich" na prowadzenie wyprowadził Rodrygo.

Drugie czterdzieści pięć minut lepiej rozpoczęli zawodnicy Manchesteru. W 66. minucie gola na 2:2 zdobył Phil Foden, a pięć minut później podopieczni Pepa Guardioli prowadzili 3:2 dzięki trafieniu Josko Gvardioli. Wynik spotkania na 3:3 w 79. minucie ustalił Federico Valverde.

W starciu Realu z Manchesterem najlepszym zawodnikiem okazał się Phil Foden. Anglik jednak nie rozegrał całego meczu - został sfaulowany przez Camavingę i w 87. minucie został zmieniony przez Juliana Alvareza.