Kolejna niewiadoma siatkarskiego sezonu wyjaśniona! Jednostronny mecz w rewanżu

Siatkarki UNI Opole wywalczyły siódme miejsce w rozgrywkach Tauron Ligi 2024.

Siatkarki UNI Opole pokonały Energa MKS Kalisz 3:0 w rewanżowym spotkaniu o 7. miejsce w Tauron Lidze. W pierwszym meczu opolanki ograły rywalki 3:2 i to one wygrały rywalizację.

Siatkarki UNI Opole rozpoczęły rewanżowe starcie od mocnego uderzenia (7:1). Na przestrzeni seta utrzymywały przewagę, lepiej prezentując się w ofensywie. W ostatniej akcji skutecznie zaatakowała Katarzyna Zaroślińska-Król (25:19).

Druga odsłona była bardziej wyrównana, choć długo toczyła się przy przewadze gospodyń. W końcówce przyjezdne odrobiły straty (22:22), kluczowe akcje padły jednak łupem UNI Opole. Seta znów skończyła Zaroślińska-Król, przedzierając się przez blok rywalek (25:23).

W trzecim secie, po udanym otwarciu przyjezdnych, znów do głosu doszły opolanki (13:9). Od tego momentu gospodynie pewnie zmierzały po wygraną. Natalia Kecher wywalczyła piłkę meczową (24:18). Zuzanna Efimienko-Młotkowska posłała jeszcze asa serwisowego, ale kolejny atak Kecher zakończył mecz (25:20). MVP: Julia Bińczycka.

Skrót meczu UNI - Energa MKS:

UNI Opole - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:19, 25:23, 25:20)

UNI: Marta Pamuła, Katarzyna Połeć, Julia Bińczycka, Ana Karina Olaya, Marta Orzyłowska, Katarzyna Zaroślińska-Król – Adriana Adamek (libero) oraz Pola Janicka, Oliwia Sieradzka, Natalia Kecher, Elan McCall. Trener: Nicola Vettori.
Energa MKS: Katarzyna Wawrzyniak, Karolina Drużkowska, Aleksandra Cygan, Karolina Fedorek, Lucija Mlinar, Zuzanna Efimienko-Młotkowska – Izabela Śliwa (libero) oraz Natalia Pajdak, Liliana Wójcik, Zuzanna Kuligowska, Izzy Ashburn. Trener: Przemysław Michalczyk.

Tauron Liga 2024 – mecze o 7. miejsce:

2024-04-04: Energa MKS Kalisz – UNI Opole 2:3 (15:25, 17:25, 25:20, 25:17, 11:15)
2024-04-10: UNI Opole – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:19, 25:23, 25:20).