Moto GP 14.04 - Transmisja TV i stream online

Moto
Moto GP 14.04 - Transmisja TV i stream online
Fot. materiały prasowe MOTOGP
GP Ameryk: Starcie tytanów

Po trzy tygodniowej przerwie MotoGP wraca. Co więcej powrót najszybszych motocyklistów będzie miał miejsce, już pod skrzydłami, nowego właściciela serii - Liberty Media. Firma zarządzająca prawami do F1 zakupiła w ostatnich tygodniach pakiet większościowy Dorny za 4.2 miliarda Euro. Carmelo Ezpeleta pozostanie odpowiedzialny za aspekt sportowy, jednakże promocją będzie zajmowało się Liberty Media, które z wielkim sukcesem komercyjnym przemieniło F1.

Czy te zmiany wpłyną na widowisko, czy spowodują, że MotoGP będzie sportem globalnym, a zawodnicy będą znani w każdym domu … oby.


W ten weekend zawodnicy wrócą na motocykle, by walczyć o punkty w mistrzostwach świata na amerykańskiej ziemi. Po odwołaniu GP Argentyny, jedyny „amerykański” wyścig odbędzie się w Austin na torze Ameryk. Po ogromnych emocjach z Portugalii i starciu tytanów - Marca Marqueza i Pecco Bagnaii w zakręcie numer 5, obaj panowie będą mieli wiele do udowodnienia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrz świata podjął decyzję! Przedłużył kontrakt


Z jednej strony Pecco Bagnaia, chcąc myśleć o tytule, musi wygrać i odrobić punkty do lidera - Jorge Martina. Nie może jednak zapominać o wywrotce z zeszłego sezonu, kiedy to komfortowo prowadził wyścig, a jak przyznał, wywrotka była efektem tego, że motocykl był zbyt stabilny i komfortowy.


Na drugim krańcu jest Marc Marquez - absolutny król Teksasu. Siedem zwycięstw, nowy motocykl i ogromna presja, by zwyciężyć pierwszy raz na Ducati. Miejsce zdaje się być idealne, ale nie będzie to łatwe. 


Lider klasyfikacji generalnej nie ma zamiaru sprzedać tanio skóry. Walczy o miejsce w fabrycznej ekipie Ducati na kolejny sezon. Jorge nie ukrywał frustaracji, że tematem numer jeden po GP Portugalii była wywrotka Marqueza i Baganii, a nie jego zwycięstwo. Czy tym razem reflektory na podium będą zwrócone na zawodnika Prima Pramac?


Wszystkie sesje treningowe, kwalifikacje i wyścigi na Polsat Sport Premium 2, polsatsport.pl oraz Polsat BOX GO.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie