Polska siatkarka zakończyła karierę! "Dziękujemy za piękną grę"

Siatkówka
Polska siatkarka zakończyła karierę! "Dziękujemy za piękną grę"
fot. Cyfrasport
Izabela Bałucka zakończyła siatkarską karierę.

"Iza, dziękujemy Ci za piękną grę, gratulujemy kariery - cieszymy się, że mogliśmy być jej częścią!" – napisał klub KGHM #VolleyWrocław w mediach społecznościowych. Siatkarską karierę zakończyła Izabela Bałucka, która w przeszłości reprezentowała barwy tej drużyny.

Izabela Bałucka (rocznik 1993) swą przygodę z siatkówką rozpoczęła w drużynie MKS MOS Wieliczka. Później występowała w klubach PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, MKS Dąbrowa Górnicza, Impel/#VolleyWrocław (2016–17 i 2021–22), Poli Budowlani Toruń (2017–18), E.Leclerc Radomka Radom (2018–21), UNI Opole (2023), a w ostatnim sezonie grała w ekipie ITA Tools Stal Mielec.

 

Zobacz także: Była kapitanem siatkarskiej reprezentacji. Kończy karierę w wieku 26 lat

 

W swej karierze rozegrała dziewięć sezonów na poziomie ekstraklasy siatkarek. Wystąpiła w 158 meczach, w których zdobyła 752 punkty. W obecnym sezonie w barwach ekipy z Mielca zajęła 9. miejsce w Tauron Lidze. Tak się akurat złożyło, że w meczach o tę lokatę siatkarki Stali pokonały były klub Bałuckiej – #VolleyWrocław.

 

"Ostatnie spotkanie tego sezonu - spotkanie z ITA Tools Stal Mielec - było także okazją do pogratulowania kariery Izabeli Bałuckiej. Zawodniczka ogłosiła, że ten sezon był jej ostatnim. Siatkarka dwukrotnie zasilała szeregi wrocławskiej drużyny. W sezonie 2016/17 - Impel Wrocław oraz w sezonie 2021/22 - #VolleyWrocław" – przeczytaliśmy w mediach społecznościowych klubu.

 

 

"Iza, dziękujemy Ci za piękną grę, gratulujemy kariery - cieszymy się, że mogliśmy być jej częścią! Życzymy powodzenia w dalszej drodze!" – napisano na Instagramie.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie