Była kapitanem siatkarskiej reprezentacji. Kończy karierę w wieku 26 lat

Andrzej AdamiecSiatkówka
Była kapitanem siatkarskiej reprezentacji. Kończy karierę w wieku 26 lat
fot. PAP/EPA
Celine Van Gestel postanowiła zakończyć sportową karierę

Celine Van Gestel postanowiła zakończyć swoją sportową karierę w wieku 26 lat. Zawodniczka, która była kapitanem siatkarskiej reprezentacji Belgii, chce skupić się teraz na czymś zupełnie innym.

Van Gestel to zawodniczka na pewno dobrze znana wszystkim kibicom siatkówki. Przyjmująca ostatnio była częścią niemieckiego zespołu Alemannia Aachen. Razem z siatkarską reprezentacją Belgii, której była kapitanem, wzięła udział między innymi w zeszłorocznych mistrzostwach Europy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nieoficjalnie. Legenda reprezentacji Niemiec dogadana z polskim klubem! Kontrakt gotowy

 

Teraz siatkarka podjęła zaskakującą decyzję. W wieku 26 lat postanowiła zakończyć swoją sportową karierę. Jak się okazuje, Van Gestel chce zostać teraz dietetykiem dziecięcym. 

 

"Wiem, że ta decyzja będzie zaskoczeniem dla świata zewnętrznego i tych, którzy mnie nie znają, ale na pewno nie jest to zaskoczenie dla mojego najbliższego otoczenia. Myślałam o tym kroku od lat. Zawsze zadawałam sobie pytanie: Czy naprawdę tego chcę? Dlatego dokładnie przemyślałam tę kwestię i szczegółowo omówiłam ją z moimi krewnymi, przyjaciółmi i koleżankami z drużyny. Zawsze byłem poza domem, zawsze musiałem odmawiać sobie spotkań towarzyskich. Ludzie często myślą, że przeżywasz wspaniałe przygody za granicą – i przez większość czasu jest wspaniale – ale nie widzą, że po 18:00 jesteś sama w swoim mieszkaniu, musisz sama jeść i oglądać telewizję. Możesz mieć przyjaciół w zespole, ale to nie to samo, co w domu. To wydawało mi się coraz trudniejsze. Mój chłopak gra w siatkówkę w Belgii i mógłby przyjechać na weekend, ale nie mogłabym go poprosić, żeby całkowicie wywrócił swojego życia do góry nogami. W trakcie mojej kariery siatkarskiej musiałem rozłożyć naukę na kilka lat. Przez jakiś czas myślałem, żeby rzucić naukę, ale nauczyciel przekonał mnie, żebym kontynuował. A teraz naprawdę chcę zostać dietetykiem dziecięcym" - można przeczytać w poście opublikowanym na koncie Vsever 2.0 na platformie X.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie