PZPN odkrył karty, oto plan na Euro. Ważne wieści dla kibiców

Piłka nożna
PZPN odkrył karty, oto plan na Euro. Ważne wieści dla kibiców
fot. Cyfrasport
PZPN odkrył karty, oto plan na Euro. Ważne wieści dla kibiców

Początek zgrupowania - 2 czerwca w Warszawie, zgłoszenie ostatecznej kadry na turniej do UEFA - pięć dni później, a wyjazd do bazy w Hanowerze - 11 czerwca. To najważniejsze daty piłkarskiej reprezentacji Polski przed rozpoczynającymi się 14 czerwca mistrzostwami Europy w Niemczech. Kibice powinni je dobrze zapamiętać.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się 2 czerwca w Warszawie. Pięć dni później mija termin zgłoszenia do UEFA ostatecznej listy piłkarzy powołanych na turniej. Na razie nie wiadomo, czy wcześniej szeroka kadra zostanie podana do publicznej wiadomości. W marcu Probierz nie ogłosił takiej listy przed meczami barażowymi o awans na Euro 2024.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek zaskoczył po skandalu w Lidze Mistrzów! "Dałbym karnego, ale…”


- Na pewno do 7 czerwca musimy zgłosić do UEFA ostateczną kadrę na mistrzostwa. Czyli tydzień przed meczem otwarcia turnieju, rozpoczynającego się 14 czerwca - powiedział rzecznik prasowy reprezentacji Polski Emil Kopański.


"Biało-Czerwoni" przed wylotem do Niemiec rozegrają u siebie dwa towarzyskie spotkania - 7 czerwca z Ukrainą i trzy dni później z Turcją. - W Hanowerze, gdzie zamieszkamy w trakcie turnieju, zameldujemy się 11 czerwca w godzinach popołudniowych - dodał Kopański.


Następnego dnia kadrowicze przeprowadzą trening w swojej bazie w Hanowerze. Prawdopodobnie również tego dnia czekają ich obowiązki wobec UEFA - zwłaszcza sesja fotograficzna. Zrobione wówczas zdjęcia są wykorzystywane np. podczas prezentacji składów na telebimach na stadionach i dla widzów przed telewizorami.


- Musimy wziąć udział w takiej sesji najpóźniej cztery dni przed naszym pierwszym meczem. Konkretna data jeszcze nie jest ustalona - przekazał Kopański.


Inne ważne terminy dla Probierza i jego piłkarzy to te majowe, gdy kończą się rozgrywki ligowe w poszczególnych krajach. Najwięcej reprezentantów Polski gra we Włoszech - ostatnią kolejkę Serie A zaplanowano na 26 maja. Tego samego dnia zakończą zmagania drużyny w hiszpańskiej Primera Division, m.in. Barcelona Roberta Lewandowskiego.


Polska ekstraklasa, z której zapewne kilku piłkarzy otrzyma powołanie od Probierza, finiszuje dzień wcześniej - 25 maja.

Jakub Żelepień/Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie