Pierwszy mecz o brąz rozstrzygnięty! Kto bliżej medalu w Tauron Lidze?

Siatkarki BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wygrały z GROT Budowlanymi Łódź 3:0 w pierwszym meczu o trzecie miejsce w siatkarskiej Tauron Lidze. Bielszczanki wykonały pierwszy krok w stronę medalu, a najlepszą zawodniczką wybrano Julię Nowicką.

Przewagę bielszczanki zaczęły budować od samego początku tego spotkania. Już po kilku minutach prowadziły czterema "oczkami" (7:3). Im dalej w tego seta, tym różnica zwiększała się (16:10). Siatkarki Bartłomieja Piekarczyka były zespołem kompletnym, czego nie można było powiedzieć o ich rywalkach. O premierowej odsłonie z pewnością chciałyby one zapomnieć.

W drugiej ponownie lepiej zaczęły gospodynie, jednak łodzianki szybko odrobiły początkową stratę (z 6:3 na 7:6). Gra obu drużyn falowała, czego dowodem były punkty zdobywane seriami. Wynik wciąż jednak pozostawał na styku. Dopiero w końcówce siatkarki z Bielska-Białej, na czele z Pauliną Damaske, znów zaczęły pokazywać moc. Po chwili prowadziły już 2:0.

Trzeciego seta lepiej otworzyła ekipa gości. Po kilkunastu akcjach wydawało się, że kibice zgromadzeni w hali doczekają się czwartego seta. Cztery "oczka" przewagi, jaką miały "Budowlane" wydawały się buforem bezpieczeństwa, ale nie w tym meczu. Bielszczanki w dwóch seriach odrobiły stratę z nawiązką i powoli wszystko zaczęło stawać się jasne. Rozpędzone gospodynie dobiły coraz bardziej zrezygnowane rywalki i wykonały pierwsze krok w kierunku brązowego medalu Tauron Ligi. Asem serwisowanym to spotkanie zakończyła Laak Kertu.

Drugi mecz o trzecie miejsce odbędzie się we wtorek 16 kwietnia o godzinie 17:30.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - GROT Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:20, 25:21)

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała: Paulina Majkowska, Julia Nowicka, Paulina Damaske, Joanna Pacak, Kertu Laak, Martyna Borowczak - Julia Mazur (libero) - Regiane Bidias.

GROT Budowlani Łódź: Ewelina Wilińska, Mackenzie May, Kinga Różyńska, Ana Bjelica, Jelena Blagojevic, Małgorzata Lisiak - Justyna Łysiak (libero) - Weronika Sobiczewska, Andrea Mitrovic.