"To nie jest odpowiedni moment". Kwolek komentuje brak powołania

Siatkówka
"To nie jest odpowiedni moment". Kwolek komentuje brak powołania
fot. Cyfrasport
Kwolek komentuje brak powołania.

Trener reprezentacji Polski, Nikola Grbić ogłosił szeroki skład zawodników, którzy wezmą udział w Lidze Narodów. Na liście pojawiło się aż trzydzieści nazwisk. Skrajne emocje w siatkarskim świecie wzbudza brak na niej Bartosza Kwolka, który w tym sezonie bardzo dobrze spisywał się w barwach Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Dwa lata temu siatkarscy kibice również czuli rozczarowanie, gdy trener Grbić nie powołał do kadry Fabiana Drzyzgi i Michała Kubiaka. W tym roku wielkim nieobecnym jest Bartosz Kwolek. Przyjmujący jeszcze rok temu został wybrany przez Serba do swojej drużyny, jednak kontuzja barku a potem ślubne przygotowania spowodowały, że siatkarz finalnie nie pojawił się na boisku w biało-czerwonej koszulce. W tym roku również do tego nie dojdzie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy mecz o brąz rozstrzygnięty! Kto bliżej medalu w Tauron Lidze?

 

Kwolek w rozmowie z portalem Sport.pl skomentował zaistniałą sytuację. 

 

- To nie jest odpowiedni moment na mówienie o moich emocjach. Nie ma tu co komentować. Taką decyzję podjął trener. Życzę reprezentacji powodzenia i przełamania tej ćwierćfinałowej klątwy w igrzyskach. Dla dobra całej polskiej siatkówki - powiedział przyjmujący. 

 

Trener Grbić również uzasadnił brak powołania dla Kwolka.

 

- Jednym z powodów, dla których zabrakło w kadrze Bartosza Kwolka i Rafała Szymury jest fakt, że skończą oni sezon zbyt późno. Gdy będą mogli rozpocząć przygotowania z kadrą, będę miał już w kadrze ośmiu innych przyjmujących. Niemożliwe jest, aby dać szansę każdemu i trenować z każdym zawodnikiem. Sezon jest bardzo krótki, zaczynamy grać od razu i wiem, że takie decyzje podejmują również inni selekcjonerzy. Od razu rozpoczynają ze swoim najsilniejszym zestawieniem, aby stworzyć team i jak najlepiej przygotować swój zespół - powiedział selekcjoner w rozmowie z Aleksandrą Szutenberg. 

 

Wybrana trzydziestka również nie jest przypadkowa. 

 

- Chcę pojechać do Paryża z zespołem, z którym głównie współpracowałem przez ostanie dwa sezony, a zwłaszcza tymi zawodnikami z zeszłego sezonu - pokreślił szkoleniowiec. 

 

Polscy siatkarze rywalizację w Lidze Narodów rozpoczną 22 maja - w Antyli podejmą reprezentację Stanów Zjednoczonych. W Turcji "Biało-Czerwoni" zmierzą się jeszcze z Kanadyjczykami, Holendrami i Słoweńcami. Potem nasza kadra przeniesie się do Japonii, a rywalizację w zasadniczej części turnieju zakończy w Słowenii. Turniej finałowy tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie od 27 do 30 czerwca. "Biało-Czerwoni" jako gospodarz imprezy są pewni miejsca w najlepszej ósemce. Polscy siatkarze będą bronić w Łodzi wywalczonego w minionym roku tytułu.

 

Karolina Zielonka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie