Polska ograła Brazylię! Cztery bramki różnicy

Piłka ręczna
Polska wygrała z Brazylią

Polskie piłkarki ręczne pokonały w meczu towarzyskim zawodniczki grające w reprezentacji Brazylii. Polki wygrały mecz z zespołem z Ameryki Południowej 26:22.

W niedzielę 14 kwietnia w Pile odbył się mecz towarzyski kobiecej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Biało-Czerwone stanęły naprzeciwko narodowej drużyny Brazylii. Biało-Czerwone już od początku spotkania dobrze prezentowały się na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Polek 12:9.

Druga odsłona tego starcia była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Mimo to podopieczne Arne Senstada były w stanie utrzymać prowadzenie wypracowane w pierwszej połowie. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem polskich szczypiornistek 26:22.

Warto przypomnieć, że Polki w ostatnim czasie brały udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Biało-Czerwone zakończyły zmagania na drugim miejscu w grupie 8. Tym samym reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na czempionat Starego Kontynentu.

Polska - Brazylia 26:22 (12:9)