Wielki sukces Michała Kubiaka. Tego nie dokonał jeszcze żaden Polak!

Siatkówka
Wielki sukces Michała Kubiaka. Tego nie dokonał jeszcze żaden Polak!
fot. Cyfrasport
Michał Kubiak

Michał Kubiak może włożyć kolejne trofeum do swojej gablotki z pucharami. Jako pierwszy Polak zdobył bowiem mistrzostwo Chin. Jego zespół Szanghaj Bright trzykrotnie okazał się lepszy od Beijing Bauc.

Michał Kubiak to jeden z najsłynniejszych polskich siatkarzy, znany przede wszystkim ze swojej zawziętości i woli walki do końca. Wielokrotnie "wyciągał" reprezentację Polski z nie lada problemów i zdobył z nią wiele medali międzynarodowych imprez.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie siatkarki odpadły w ćwierćfinale. Pogromczyniami reprezentantki Finlandii

 

Kariera klubowa Kubiaka obfitowała w wiele klubów, w tym zagranicznych. Polscy kibice kojarzą go głównie z występów z Jastrzębskim Węglu, którego barw bronił w latach 2011-2014. Od 10 lat gra jednak za granicą: dwa lata spędził w Halkbanku Ankara, siedem w Panasonic Panthers, a w 2023 roku przeniósł się do chińskiego Szanghaj Bright.

 

Ten transfer wyszedł mu na dobre, bowiem w niedzielę wygrał Chińską Ligę Siatkówki. Jego drużyna trzykrotnie pokonała zespół z Pekinu i zasłużenie wzniosła trofeum. Trzeba jednak przyznać, że była ona faworytem. W ekipie jednego z większych chińskich miast znalazły się takie sławy jak Aleksandar Atanasijevic i Maximiliano Cavanna.

 

To już trzeci kraj, którego mistrzem został były kapitan Biało-Czerwonych. Wcześniej triumfował w Turcji i Japonii. Z Jastrzębskim Węglem kilkukrotnie zdobywał brąz.

 

Szanse na końcowy triumf w lidze chińskiej miał niegdyś inny reprezentant Polski, Bartosz Bednorz. Przyjmujący Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle również występował z ekipie z Szanghaju, jednak musiał się zadowolić srebrem.

 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie