To nie koniec sagi. Zawodnik Industrii Kielce stanie przed sądem

Piłka ręczna
To nie koniec sagi. Zawodnik Industrii Kielce stanie przed sądem
fot. ORLEN Superliga
To nie koniec sagi. Kounkoud stanie przed sądem.

Piłkarz ręczny reprezentacji Francji i Industrii Kielce, Benoit Kounkoud, początkowo oskarżony o próbę gwałtu, stanie w czerwcu przed sądem w Paryżu pod zarzutem ekshibicjonizmu - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródło zbliżone do śledztwa.

Koukoud został zatrzymany przez policję francuską 31 stycznia, trzy dni po zwycięstwie "Trójkolorowych" w mistrzostwach Europy. Młoda kobieta oskarżyła go o próbę gwałtu w paryskim klubie nocnym, gdzie wraz z kolegami z drużyny świętował zdobycie złotego medalu. 27-letni zawodnik nie przyznał się do winy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękny gest polskich szczypiornistek. Wsparcie dla kontuzjowanej koleżanki (ZDJĘCIA)

 

"To były fałszywe oskarżenia. Bawiąc się w gronie przyjaciół, ściągnął i podciągnął spodnie" - powiedział AFP jego prawnik Mario Stasi.

 

Prawy skrzydłowy dołączył w 2022 roku do klubu z Kielc, w którym występuje dwóch innych mistrzów Eurpy - Nicolas Tournat i Dylan Nahi.

 

Po ujawnieniu sprawy Kounkoud był przez blisko miesiąc odsunięty od gry w Industrii. W sobotę był drugim strzelcem kieleckiej drużyny w wygranym 40:25 meczu ligowym z MMTS Kwidzyn, zdobywając siedem bramek.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie