Koniec ery w Katowicach. Siatkarski mistrz Europy żegna się z klubem

Siatkówka
Koniec ery w Katowicach. Siatkarski mistrz Europy żegna się z klubem
fot. PAP
Koniec ery w Katowicach. Siatkarski mistrz Europy żegna się z klubem

Pięć lat i koniec - po zakończeniu sezonu Jakub Jarosz odejdzie z GKS-u Katowice. Doświadczony atakujący w edycji 2024/2025 będzie występował w Treflu Gdańsk. Mistrz Europy z 2009 roku pożegnał się już z katowickimi kibicami.

Jakub Jarosz to jeden z bardziej doświadczonych siatkarzy w PlusLidze. Szczytowy moment kariery jest już zdecydowanie za nim, ale 37-letni zawodnik wciąż prezentuje wysoką jakość. Przez pięć ostatnich sezonów bronił barw GKS-u Katowice. W bieżących rozgrywkach wystąpił w 29 spotkaniach i zdobył 353 punkty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zamieszanie wokół siatkarza. "Nie wrócę do reprezentacji"


Katowiczanie nie walczą o najwyższe cele. Został im ostatni mecz sezonu - o 13. miejsce przeciwko Cuprum Lubin. W pierwszym spotkaniu - rozegranym u siebie - wygrali 3:0. To właśnie po zakończeniu tej partii Jarosz miał okazję pożegnać się z kibicami GKS-u.

 

W poniedziałek 22 kwietnia GKS zagra na wyjeździe z Cuprum. Drużynie ze Śląska wystarczą dwa wygrane sety, aby zająć 13. miejsce na koniec sezonu. To będzie ostatni mecz Jarosza w barwach tej drużyny. W nowych rozgrywkach będzie bronił barw Trefla Gdańsk.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie