Polak zawalczy w UFC z byłym rywalem Mateusza Gamrota

Sporty walki
Polak zawalczy w UFC z byłym rywalem Mateusza Gamrota
fot. Polsat Sport
Mateusz Rębecki zawalczy na UFC.

Diego Ferreira ostatecznie będzie rywalem Mateusza Rębeckiego 11 maja podczas gali UFC. Pierwotnie Polak miał zmierzyć się z Joelem Alvarezem dwa tygodnie wcześniej.

Alvarez wypadł z walki już po raz czwarty w swojej karierze w UFC. Jednocześnie Rębecki został bez rywala. Jak się okazało, Polak wróci do klatki UFC 11 maja.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki i skróty UFC 300 (WIDEO)

 

Choć medialne doniesienia mówiły o tym, że rywalem Rębeckiego ma być Matt Frevola, ostatecznie okazało się, że Polak zmierzy się z Diego Ferreirą. Doświadczony Brazylijczyk wraca do klatki UFC po zwycięstwie przed czasem nad Michaelem Johnsonem. W grudniu 2021 roku przegrał przed czasem z Mateuszem Gamrotem, a wcześniej musiał uznać wyższość między innymi Dustina Poiriera.

 

 

 

 

Miniony rok był bardzo udany dla zawodnika ze Szczecina. "Rebeasti" wygrał wszystkie trzy pojedynki w UFC. Swoją znakomitą formą zapracował na dwa Heraklesy, a zatem najważniejsze nagrody w polskim MMA. Rębecki został wybrany "Zawodnikiem Roku", a jego poddanie balachą na Roosvelcie Robertsie zostało wyróżnione w kategorii "Poddanie Roku". 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie