UFC Vegas 45: Mateusz Gamrot znokautował rywala! Piekielnie mocny cios w żebra

Sporty walki
Mateusz Gamrot z kolejnym zwycięstwem w UFC.

Mateusz Gamrot (20-1-1NC, 7 KO, 5 SUB) pokonał Diego Ferreirę (17-5, 3 KO, 7 SUB) przez TKO w drugiej rundzie podczas pojedynku karty głównej gali UFC Vegas 45. To trzecie zwycięstwo "Gamera" w największej organizacji MMA na świecie.

Mateusz Gamrot od samego początku starał się narzucić swoje warunki rywalowi. Już w drugiej minucie pierwszej rundy sprowadził Ferreirę do parteru, ale dalsze plany na zapasy spełzły na niczym. Krótko potem mieliśmy kolejne obalenie, ale nie przyniosło to rezultatu. Brazylijczyk czekał na swoje okazje i dobrze pracował na nogach w stójce. Lekką przewagę wciąż miał jednak "Gamer", mimo dobrej końcówki Ferreiry.

W drugiej rundzie ponownie do obaleń dążył Gamrot, a ze swojego zasięgu w stójce korzystał Brazylijczyk. Polak nieco opadł z sił i jego ruchy nie były już tak efektywne. Na dwie minuty przed końcem "Gamer" miał plecy na rywalu i po ciosie kolanem z tej pozycji Brazylijczyk poddał się. Sytuacja była dość nieoczywista, ale powtórka wyjaśniła wszystko - cios kolanem w żebra był na tyle mocny, że Ferreira po prostu zrezygnował z dalszej walki.

To trzecie kolejne zwycięstwo Gamrota w UFC, który po przegranym niejednogłośną decyzją sędziów debiucie coraz śmielej radzi sobie w amerykańskiej organizacji. Polak poza pierwszą porażką ma na koncie trzy wygrane.

Mateusz Gamrot pokonał Diego Ferreirę przez TKO (poddanie po ciosie w żebra) w drugiej rundzie.