Wystarczył jeden gol! Bayern Monachium zagra w półfinale Ligi Mistrzów

Bayern - Arsenal. Wynik meczu. Kto wygrał?

Gol Joshuy Kimmicha zapewnił Bayernowi Monachium półfinał Ligi Mistrżów. Podopieczni Thomasa Tucheli pokonali przed własną publicznością Arsenal 1:0. Oto skrót meczu Bayern Monachium - Arsenal.

Pierwsze spotkanie rozegrane w Londynie nie przyniosło zwycięzcy. Remis 2:2 oznaczał, że kwestia awansu była otwarta.

W Monachium nie było jednak takiej wymiany ciosów jak w pierwszym meczu. Zaczęło się od ostrzeżenia w postaci uderzenia Gabriela Martinellego. Odpowiedział na to Jamal Musiala, ale goli w pierwszej połowie nie było.

Po przerwie Bayern odważnie ruszył do ataku, czego efektem były dwa strzały w słupek w odstępie kilku sekund. Najpierw zrobił to Leon Goretzka, a po chwili - Raphael Guerreiro.

Gospodarze dopięli swego w 63. minucie. Guerreiro idealnie dośrodkował do wbiegającego Joshuy Kimmicha, który strzałem głową strzelił gola na 1:0.

Arsenal starał się odwrócić losy spotkania, ale nie był w stanie. Podopieczni Thomasa Tuchela utrzymali korzystny wynik i to oni zagrają w półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Bayern Monachium - Arsenal 1:0 (0:0)

Bramka: Kimmich 63.

Bayern: Neuer - Kimmich, Dier, de Ligt, Mazraoui (76 Kim Min-Jae) - Laimer, Goretzka - Sane (89 Upamecano), Musiala, Guerreiro - Kane.

Arsenal: Raya - White, Gabriel, Saliba, Tomiyasu (86 Nketiah) - Odegaard, Jorginho (68 Gabriel Jesus), Rice - Saka, Havertz, Martinelli (68 Trossard).

Żółte kartki: Laimer, Kimmich - White, Jesus.