Sztuczna inteligencja nie ma wątpliwości! To wtedy polscy piłkarze osiągną sukces

Piłka nożna
Sztuczna inteligencja nie ma wątpliwości! To wtedy polscy piłkarze osiągną sukces
Fot. Cyfrasport
Zdaniem AI, polscy piłkarze sięgną w tym stuleciu po dwa wicemistrzostwa Europy

Piłkarska reprezentacja Polski jeszcze w tym stuleciu sięgnie nie po jeden, ale aż po dwa medale mistrzostw Europy! Tak wynika z obliczeń sztucznej inteligencji, którą poproszono o wytypowanie finalistów Euro do końca XXI wieku.

Zbliżające się mistrzostwa Starego Kontynentu (Biało-Czerwoni rozpoczną je 16 czerwca grupowym starciem z Holendrami) są okazją do licznych spekulacji na temat tego, jak będzie przebiegał turniej i w których drużynach należy szukać faworytów. Sztuczna inteligencja Bard/Gemini poszła o krok dalej i obliczyła nie tylko to, kto sięgnie po złoto w Niemczech, ale i wytypowała finalistów wszystkich turniejów w XXI wieku. Okazało się, że polscy kibice będą mieli powody do radości!

 

ZOBACZ TAKŻE: Ważna zmiana w piłkarskiej reprezentacji Polski. Taka informacja przed startem EURO

 

Zdaniem AI, nasza reprezentacja, która - przypomnijmy - nigdy nie zdobyła medalu na Euro, jeszcze w tym stuleciu sięgnie po dwa srebra! Jak wynika z obliczeń Bard/Gemini, pierwsze wicemistrzostwo Europy polscy piłkarze zdobędą w 2052 roku, a walkę o złoto przegrają wówczas ze Słowenią. Na kolejny sukces Biało-Czerwonych kibice będą jednak musieli czekać długie 36 lat, bo aż do 2088 roku, kiedy to nasi piłkarze ponownie zostaną wicemistrzami Europy - tym razem ulegając w wielkim finale Chorwatom.

 

Najwięcej tytułów w bieżącym stuleciu zdobędą Włosi, którzy - według AI - wygrają mistrzostwa Europy w 2032, 2056 i 2092 roku. Po dwa tytuły przypadną Anglikom (2036, 2096), Hiszpanom (2048, 2076), Portugalczykom (2060, 2080), Niemcom (2028, 2068) i... Szkotom, którzy do triumfu w tegorocznym (!) Euro mają jeszcze dorzucić złoto z ostatniego turnieju w XXI wieku (2100).

 

 

 

 

Obliczenia Bard/Gemini wskazują, że nie obejdzie się bez niespodzianek. Najlepszymi drużynami Starego Kontynentu mają bowiem zostać między innymi Słowacy (2040), Słoweńcy (2052), Norwegowie (2064), Węgrzy (2072) i Ukraińcy (2084) zaś wśród finalistów mają znaleźć się... Gruzini (2028).

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie