Iga Świątek zagra w ćwierćfinale! Z tą rywalką wygrała po raz pierwszy

Iga Świątek pokonała Elise Mertens w meczu drugiej rundy turnieju WTA w Stuttgarcie. Dzięki temu Polka zagra w ćwierćfinale.

Był to pierwszy mecz Świątek - Mertens w historii.

Liderka światowego rankingu była zdecydowaną faworytką czwartkowego spotkania. Nie zaczęło się ono jednak najlepiej dla Świątek, która w pierwszym gemie przegrywała już 15:40. Od tego momentu wygrała jednak dziesięć punktów z rzędu, a po chwili prowadziła już 3:0.

Świątek miała wszystko pod kontrolą i choć dała się raz przełamać, to pewnie wygrała seta 6:3.

Druga partia była bardziej wyrównana. Świątek przełamała rywalkę w trzecim gemie, ale w kolejnym tę przewagę straciła. To nie zrobiło na niej wrażenie, gdyż po kilku minutach potrafiła rozbić rywalkę do zera przy jej serwisie. Tej przewagi już nie wypuściła.

Iga Świątek - Elise Mertens. Wynik meczu. Kto wygrał mecz Świątek - Mertens?

Świątek wygrała 6:4 i zagra w ćwierćfinale turnieju WTA w Stuttgarcie z Emmą Raducanu.